Dalin imazhet e reja të Audi Q5 Sportback (FOTO)

27/09/2020 - 21:16

Disa muaj më parë, Audi tregoi një version të ri të modelit Q5, dhe tani versioni Sportback po vjen te ne.

Për t’ju kujtuar, Audi Q5 kishte një grilë përpara pak më të gjerë dhe një parakolp të ridizajnuar, i cili u transferua në versionin Sportback, ka drita standarde LED para dhe pas (teknologjia OLED në versione më të shtrenjta), si dhe rrota të reja alumini.

Q5 Sportback është 7 mm më e gjatë se Q5 standard, ndërsa gjerësia, lartësia dhe boshti i rrotave kanë mbetur të njëjtat, dhe bagazh është gjithashtu pak më i vogël se në versionin Q5.

Sa i përket motorit, ky model ka motor 2.0 (me teknologji 12V, hibrid) që zhvillon 265 kuaj fuqi, ndërsa në SHBA do të jetë me motor 3.0 TFSI V6 dhe ka 355 kuaj fuqi.

Kryesisht në Evropë, mendohet se do të ofrohet vetëm modeli 2.0 TFSI me teknologji të butë hibride, dhe modeli 3.0 V6 me 347 kuaj fuqi. Pritet të kushtojë rreth 43,000 dollarë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ke një këngë e cila të ka mbetur në mendje, por nuk i gjen dot titullin? Google tashmë ka një opsion që mund t'ju ndihmojë të kujtoni tit

Është koha për të krijuar një konkurrencë të re me TikTok.

Kompania Microsoft tha të martën se kishte çaktivizuar më shumë se 90 për qind të pajisjeve të përdorura nga një bandë kriminelësh kibern

Ndryshimet në TikTok dhe Arm janë shenja që tregojnë një të ardhme të vështirë...

Gjigandi i mediave sociale, Twitter, ka mbyllur një numër të madh llogarish që dyshohet se ishin false, të cilat mbështesin Presidentin e

Apple prezantoi katër iPhone të rinj të pajisur me teknologjinë për të përdorur rrjetet me të shpejta 5G.

Rrjeti social Facebook njoftoi se do t’i ndalojë postimet që mohojnë ose shtrembërojnë Holokaustin.

Kompania e teknologjisë Apple ka njoftuar se do të mbajë ngjarjen më te madhe të saj, në të cilën do të bëhet lançimi i produktit të viti

Në Eventin ‘Galaxy Unpacked for Every Fan’ më 23 shtator, Samsung prezantoi pajisjen e tij të fundit Galaxy: Galaxy S20 FE, i projektuar

Kompania e famshme e Facebook do të fillojë përfshirjen e më shumë veçorive të Messenger në bisedën brenda aplikacionit të Instagram, për