Detaje mbi Samsung Galaxy S6

01/02/2015 - 23:32

 1 shkurt 2015 -  Samsung konfirmon përmasat e Galaxy S6, i cili do të jetë më do të jetë më i gjatë, më i gjerë dhe më i hollë se paraardhësi i tij, Galaxy S5. Sipas uebsajtit francez, Noëhereelse.fr Galaxy S6 do të ketë këto përmasa: 143.52mm x 70.70mm x 7.19 mm.

Gjithashtu, Samsung do të vendosë blicin e kamerës dhe sensorin për matjen e rrahjeve të zemrës në anën e djathtë të kamerës, ndërsa tek Galaxy S5, sensori dhe blici LED janë të vendosura poshtë kamerës.

Në pjesën e sipërme të kasës shohim se ka dy hapësira boshe, që do të thotë se Samsung do të vendosë pajisjen infra të kuqe dhe vendi për kufje 3.5 mm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përdorimi i një aparati të vjetër celular mund të përbëjë rrezik për ju.

WhatsApp-i duket se është tërhequr nga plani për përdorimin e reklamave në aplikacion.

Shefi i gjigantit Amazon, Jeff Bezos shpalosi sot një projekt investimi në Indi, duke e konsideruar një pikë kyçe në zhvillimin e tregëti

Kompania “Apple” mund të detyrohet nga rregullat e reja të BE-së për të ndryshuar fishin e karikuesit.

Postimet 24 orëshe (Story-t) në Instagram prej vitit 2016 janë bërë një nga opsionet më popullore të këtij rrjeti social.

Është një nga sistemet operative kompjuterike më popullore, por si çdo gjë tjetër, edhe Windows 7-s i erdhi fundit.

Facebook do të ndryshojë look brenda pranverës, në versionin për kompjuter dhe do të jetë edhe një "dark mode", që lodh më pak shikimin.

Pas një viti të vështirë, shitjet e makinave në kompanitë e prodhimit të makinave Daimler dhe Audi u rritën nga fundi i vitit 2019, ku të

Duke filluar nga 1 shkurti, përdoruesit e smartfonëve me versionet më të vjetra të programeve iOS dhe Android, nuk do të jenë më në gjend

Teksa vijon puna për organizimin e Lojërave Olimpike Dimërore në Pekin 2022, Kina ka shënuar një tjetër moment historik; ndërtimin e një