Detaje mbi Samsung Galaxy S6

01/02/2015 - 23:32

 1 shkurt 2015 -  Samsung konfirmon përmasat e Galaxy S6, i cili do të jetë më do të jetë më i gjatë, më i gjerë dhe më i hollë se paraardhësi i tij, Galaxy S5. Sipas uebsajtit francez, Noëhereelse.fr Galaxy S6 do të ketë këto përmasa: 143.52mm x 70.70mm x 7.19 mm.

Gjithashtu, Samsung do të vendosë blicin e kamerës dhe sensorin për matjen e rrahjeve të zemrës në anën e djathtë të kamerës, ndërsa tek Galaxy S5, sensori dhe blici LED janë të vendosura poshtë kamerës.

Në pjesën e sipërme të kasës shohim se ka dy hapësira boshe, që do të thotë se Samsung do të vendosë pajisjen infra të kuqe dhe vendi për kufje 3.5 mm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompania Facebook tha të martën se gjatë tremujorit të dytë të vitit hoqi 7 milionë llogari për shkak se përhapnin informacione të rreme

Gjigandi japonez Toshiba ka shitur aksionet e fundit të kompanisë që zhvillonte kompjuterat Dynabook.

Twitter i ka shprehur interesin kompanisë kineze “ByteDance” për të blerë operacionet në SHBA të aplikacionit “TikTok”, bënë të ditur për

Rrjetet sociale duket se po ia bëjnë të vështirë fushatën elektorale Presidentit amerikan, Donald Trump.

Rrjeti social, Instagram ka prezantuar të mërkurën një mundësi të re në këtë platformë, Instagram Reels, që duket se është përgjigje ndaj

Microsoft, gjiganti i teknologjisë në Shtetet e Bashkuara, ka konfirmuar se është duke vazhduar bisedimet për blerje të operacioneve të a

Presidenti i SHBA-së Donald Trump do të ndalojë Tik Tok-un.

Konfirmohet zyrtarisht nga Apple se prezantimi i modeleve të reja të iPhone do të shtyhet për një periudhë tjetër më vonë gjatë këtij vit

Gjiganti i telekomunikimeve në Kinë, Huawei, e kapërceu kompaninë jug-koreane të teknologjisë, Samsung, duke u bërë shitësi më i madh i s

Twitter i ndaloi djalit të madh të presidentit amerikan, Donald Trump, të bëjë postime për 12 orë.