Elon Musk ngre alarmin: Mos përdoni më Whatsapp, po ju vjedh të dhënat

13/01/2021 - 10:47

Politika e re WhatsApp ka shkaktuar një valë të madhe shkarkimesh të aplikacionit SIGNAL ditët e fundit. Aplikacioni i mesazheve të menjëhershme ka filluar të zbatojë ndryshimet e tij në të gjithë botën, duke informuar përdoruesit e tij përmes njoftimeve në vetë sajtin.

Përdoruesit nga e gjithë bota kanë kërkuar një alternativë ndaj aplikacionit të zotëruar nga Facebook pasi doli në dritë se politika e re synon që të dhënat e përdoruesve të WhatsApp të ndahen me pjesën tjetër të shërbimeve të kompanisë.

Një ndryshim i detyrueshëm për të gjithë përdoruesit nëse duan të vazhdojnë të përdorin aplikacionin. Një nga personazhet që ka qenë kundër kësaj politike të re ka qenë Elon Musk.

Themeluesi i Tesla ka inkurajuar ndjekësit e tij të shkarkojnë një tjetër aplikacion për mesazhe. Përmes një komenti në llogarinë e tij zyrtare në Twitter, Musk ka qenë shumë i qartë me qëllimet e tij: "Përdorni SIGNAL".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tren i ri synon ta zërë vendin e parë në botë në transportin hekurudhor, qoftë nga ana e komoditetit, ashtu edhe për shpejtësinë e ti

Google ka kërcënuar se do të tërhiqet nga Australia, për shkak të përplasjeve që ka pasur në këtë vend për reklamat.

Një thashethem që kemi dëgjuar disa herë tani është se diapazoni i iPhone 13 do të ketë një nivel më të vogël dhe tani po e dëgjojmë përs

Twitter refuzoi të hiqte imazhe dhe video pornografike të shpërndara gjerësisht ne rrjet të një adoleshenti, viktimë e trafikimit seksual

Qeveria e Brazilit do të pranojë kompaninë kineze të teknologjisë Huawei që të marrë pjesë në ankandet për rrjetin 5G.

Aplikacioni i mesazheve, Signal ka raportuar probleme teknike të premten pasi njohu fluks të madh të përdoruesve, të cilët janë shtuar në

Presidenti aktual i SHBA, Donald Trump është pezulluar përkohësisht nga YouTube pasi nxiste dhunë me anë të videove që publikonte nga pro

WhatsApp është aplikacioni më i njohur i mesazheve në botë, i zotëruar nga kompania e Facebook.

Asnjë ndryshim në mënyrën e ndarjes së të dhënave të WhatsApp me Facebook në rajonin europian.

Në kalendarin Gregorian, pragu i Vitit të Ri, dita e fundit e një viti, bie më 31 dhjetor.