Emoji me maskë, trendi më i ri i Apple

19/07/2020 - 21:37

Apple ka paralajmëruar emoji të reja këtë vit, ku pjesë do të jetë edhe ajo me maskë duke u përshtatur me situatën e COVID-19 që ka prekur gjithë botën.

Maska është bërë pjesë e pandashme e jetës sonë të përditshme dhe nuk është çudi që ta gjejmë edhe në aplikacione të ndryshme, të cilat përdoren për të komunikuar me të tjerët.

Gjithashtu për të gjithë ata që "përtojnë" të shkruajnë dhe parapëlqejnë të dërgojnë figura, pjesë e listët do të jenë edhe Ninja, Boomerang, Piñata dhe Bubble Tea.

Pjesë e vitit 2020 do të jetë edhe emoji për mushkëri, nisur edhe nga situata e pandemisë, pasi COVID-19 prek më shumë aparatin e frymëkëmbimit ku kryesore është mushkëria.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Google ka kërcënuar se do të tërhiqet nga Australia, për shkak të përplasjeve që ka pasur në këtë vend për reklamat.

Një thashethem që kemi dëgjuar disa herë tani është se diapazoni i iPhone 13 do të ketë një nivel më të vogël dhe tani po e dëgjojmë përs

Twitter refuzoi të hiqte imazhe dhe video pornografike të shpërndara gjerësisht ne rrjet të një adoleshenti, viktimë e trafikimit seksual

Qeveria e Brazilit do të pranojë kompaninë kineze të teknologjisë Huawei që të marrë pjesë në ankandet për rrjetin 5G.

Aplikacioni i mesazheve, Signal ka raportuar probleme teknike të premten pasi njohu fluks të madh të përdoruesve, të cilët janë shtuar në

Politika e re WhatsApp ka shkaktuar një valë të madhe shkarkimesh të aplikacionit SIGNAL ditët e fundit.

Presidenti aktual i SHBA, Donald Trump është pezulluar përkohësisht nga YouTube pasi nxiste dhunë me anë të videove që publikonte nga pro

WhatsApp është aplikacioni më i njohur i mesazheve në botë, i zotëruar nga kompania e Facebook.

Asnjë ndryshim në mënyrën e ndarjes së të dhënave të WhatsApp me Facebook në rajonin europian.

Në kalendarin Gregorian, pragu i Vitit të Ri, dita e fundit e një viti, bie më 31 dhjetor.