Facebook krijon hapësirën për gazetarët

07/10/2015 - 10:39

7 tetor 2015 - Për shumë gazetarë, Teitter është burimi kryesor i informacioneve, pasi në këtë rrjet social shfaqen lajmet më kryesore apo evente të ndryshme në kohë reale. Facebook do që ta sfidojë Teitter-in edhe nga kjo anë, prandaj ka vendosur të krijojë një portal të ri vetëm për gazetarët, ku do shfaqen informacione të ndryshme nga rrjeti social Facebook dhe nga Instagram-i.

Ky mjet i ri shfaq përmbajtje të ndryshme që lidhen me temat aktuale të ditës. Ju mund të shihni gjithashtu cila figurë publike është përmendur më shumë në Facebook kohët e fundit.

“Signal” ju lejon të kërkoni në Instagram për postimet që lidhen me një hashtag të caktuar ose me llogari të personave të famshëm.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeçare Larry Tesler, personi që shpiku opsionin e “copy-paste” në kompjuter.

YouTube ka festuar 15-vjetorin e krijimit.

Kompania amerikane “Apple” ka njoftuar se për shkak të gjendjes së emergjencës në Kinë nga koronavirusi, të ardhurat e saj do të jenë të

Me ndërrimin e dhjetëvjeçarit edhe kompania “Samsung” ka vendosur nga modeli S10 të kalojë tek S20, një telefon që do të ndryshojë fotogr

Gjykata e rrethit Tagansky në Moskë vendosi një gjobë prej katër milion rublash (rreth 58,000 euro) ndaj Facebook dhe Twitter.

Facebook njoftoi sot se ka pezulluar rrjetin e llogarive të përdorura nga inteligjenca ushtarake ruse.

Një version i ri beta i WhatsApp jep indikacione se përdoruesit e Apple së shpejti do të jenë në gjendje të kalojnë në modalitetin e errë

Kompania ushtarake izraelite, Rafael Advanced Defense Systems, do të prezantojë në panairin 2020 Official Singapore Airshow (11-16 shkurt

Produktet e Apple në përgjithësi nuk janë të lira, pasi modele më të përballueshme si iPhone XR dhe iPhone 11 nuk janë saktësisht ato që

Bill Gates, personi i dytë më i pasur në botë, ka blerë superjahtin e së ardhmes që punon vetëm me hidrogjen të lëngshëm, çka do të thotë