Facebook Messenger po përgatit një ndryshim të madh

Postuar: 09/10/2017 - 23:12

   Messengeri i Facebook -ut ka një opsion të fshehur, shumë më të mirë nga ky që njohim të gjithë. Dhe me siguri do filloni ta përdorni menjëherë.  

Facebook ka bërë aplikacionin Messenger Lite, të disponueshëm në shumë vende, duke i lejuar të gjithë të përdorin këtë version të zbutur, më të shpejtë dhe më të efektshëm të Facebook.

Ky version funksionon duke reduktuar shumë pjesë shtesë, të cilat janë të padobishme, si Facebook Stories dhe Gifs. Duke vepruar kështu, ky opsion ndërpret gjërat më intensive që funksionojnë kur Messenger është aktiv, duke i lejuar përdoruesit të fitojnë më shumë kohë dhe hapësirë, të përdorin më pak të dhëna e tyre dhe të shmangin shumë opsione shtesë që Messenger ka shtuar së fundmi.

Ka tri arsye kryesore për të përdorur këtë aplikacion.

Ai kërkon shumë më pak internet për t’u përdorur, kështu që mund të kurseni GB dhe është shumë i lehtë për t’u përdorur edhe kur keni një lidhje të dobët me internetin.

Arsyeja tjetër është se ky aplikacion është i përshtatshëm për të gjitha llojet e smartphone -ve. Nuk është e domosdoshme që të keni modelin e fundit të telefonave, pasi versioni Messenger Lite suportohet lehtësisht edhe nga telefonat e vjetër.

Dhe së fundi, ai redukton veçoritë shtesë që janë futur në Facebook Messenger vitet e fundit, duke bërë që përdoruesit të fitojnë më shumë hapësirë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kur flasim për modelet e reja të supermakinave, Lamborghini Huracan Performante dhe Porsche 911 GT2 RS janë maja, duke eklipsuar madje

Facebook ka tashmë një aplikacion të Messenger për fëmijët deri në moshën 13 vjeç, pasi prindërit dëshirojnë që fëmijët e tyre të kenë nj

Instagram ka lançuar ndryshime thelbësore në profile, të përshkruara si më drastiket që nga viti 2013.

   Çati i grupit në WhatsApp tashmë janë kult, ku të gjithë bëjnë pjesë të paktën në një grup, shpesh me dëshirë, shpesh për hir të punës

Gjigandi Samsung nuk di të ndalet dhe herë pas here sjell risi që e pasurojnë shërbimin, por edhe kënaqin përdoruesit duke i çuar në hapë

   Google ka zbuluar një aplikacion të ri të Android, që është projektuar për të ndihmuar njerëzit të menaxhojnë përdorimin e të dhënave

Modeli më i ri nga Mercedes, që do të prezantohet zyrtarisht në LA Auto Show, është shfaqur përmes një llogarie në internet.

Instagrami është duke testuar një opsion të ri, të cilin përdoruesit e kanë pritur prej kohësh.

Kompania Apple ka rregulluar një problem që e ndalonte funksionimin e celularit e fundit iPhone X në ditë të ftohta.

Kompanitë e reklamave të Facebook, sipas një studimi të bërë nga profesionistë amerikanë dhe britanikë, kanë shigjetuar dhe ndikuar në sj