Facebook po humb popullaritet te të rinjtë

25/12/2015 - 15:48

Pavarësisht se vazhdon të jetë në krye, Facebook ka filluar të humb terren mes të rinjve.

Sipas një sondazhi të kryer në SHBA nga WayUp, me një mijë studentë kolegji, rrjeti social po humb popullaritet, edhe pse është në krye të 10 aplikacioneve që të gjithë i kanë në smartphone.

Gjatë gjithë vitit, Facebook ka shënuar një rënie me 4 % dhe tashmë ka një avantazh prej 2% në Instagram. Rrjeti social i fotove, gjithashtu në pronësi të Mark Zuckerberg, sipas analistëve do të jetë në vend të parë në 2016.

Mes 10 aplikacioneve të preferuar nga studentët,  shtatë prej tyre janë rrjete sociale. Në vend të tretë është Snapchat, i ndjekur nga Twitter. Në vend të tetë është Tumblr i Yahoo, dhe në vend të nëntë, GroupMe i Microsoft, në vend të 10 është Pinterest.

Vendet nga e pesta tek e shtata i përkasin tre aplikacioneve të streaming, Spotify, YouTube dhe Netflix. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përdorimi i një aparati të vjetër celular mund të përbëjë rrezik për ju.

WhatsApp-i duket se është tërhequr nga plani për përdorimin e reklamave në aplikacion.

Shefi i gjigantit Amazon, Jeff Bezos shpalosi sot një projekt investimi në Indi, duke e konsideruar një pikë kyçe në zhvillimin e tregëti

Kompania “Apple” mund të detyrohet nga rregullat e reja të BE-së për të ndryshuar fishin e karikuesit.

Postimet 24 orëshe (Story-t) në Instagram prej vitit 2016 janë bërë një nga opsionet më popullore të këtij rrjeti social.

Është një nga sistemet operative kompjuterike më popullore, por si çdo gjë tjetër, edhe Windows 7-s i erdhi fundit.

Facebook do të ndryshojë look brenda pranverës, në versionin për kompjuter dhe do të jetë edhe një "dark mode", që lodh më pak shikimin.

Pas një viti të vështirë, shitjet e makinave në kompanitë e prodhimit të makinave Daimler dhe Audi u rritën nga fundi i vitit 2019, ku të

Duke filluar nga 1 shkurti, përdoruesit e smartfonëve me versionet më të vjetra të programeve iOS dhe Android, nuk do të jenë më në gjend

Teksa vijon puna për organizimin e Lojërave Olimpike Dimërore në Pekin 2022, Kina ka shënuar një tjetër moment historik; ndërtimin e një