Facebook sjell një veçori të re të quajtur “Koha juaj në Facebook”

Postuar: 24/06/2018 - 15:43

   Lëvizja “koha e mirëshpenzuar” që është duke gjithëpërfshirë teknologjinë mund të vijë në Facebook.

Një tipar i ri që u zbulua nga Jane Manchun Wong (një inxhinier i cili më parë zbuloi tipare të reja në Instagram duke i studiuar përmes kodit) do t’u tregojë përdoruesve se sa kohë kalojnë në faqen e mediave sociale. Lajmi u raportua për herë të parë nga TechCrunch.

Funksioni i ri, i titulluar “Your Time On Facebook”, ndjek hapat e kompanive si Apple dhe Google duke ofruar më shumë informacion rreth asaj se si përdoruesit shpenzojnë kohën e tyre në kompjuterë dhe smartfonë.

Në formën e tanishme, funksioni do të tregojë sa kohë keni kaluar në Facebook çdo ditë gjatë javës së fundit, së bashku me kohën mesatare të shpenzuar në ditë.

Gjithashtu do t’ju ofrojë mundësi për të vendosur një limit kohor ditor, si dhe një lidhje për të menaxhuar njoftimet tuaja në Facebook.

Facebook ka konfirmuar për TechCrunch se funksioni është në zhvillim, edhe pse nuk ka deklaruar kur apo edhe nëse do të lançohet për të gjithë përdoruesit, sipas PCW.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Telefonët me tre kamera janë standardi i ri i industrisë.

   Aplikacioni më i përdorur nga njerëzit për sa i përket dërgimit të mesazheve nuk do mund të shkarkohet më në disa modele Iphone apo An

Interneti do të bllokohet për miliona përdorues në mbarë botën më 11 tetor.

Kompania Samsung do të hedhë në treg në Shtetet e Bashkuara të Amerikës një pajisje të vogël që ndihmon njerëzit të mos humbasin objektet

Një nga rrjetet sociale më të përdorura nga të rinjtë, Instagram, është akuzuar së fundmi se po i inkurajon këta të fundit që të lëndojnë

Të gjithë mendojnë që në krye është Apple ose Samsung por jo. I pari në listë për nga fitimet qëndron Google me plot 302 miliard dollarë

Më 11 tetor interneti do të bllokohet për miliona përdorues në mbarë botën.

“Facebook”-u po zhduket gjithmonë e më shumë në mesin e të rinjve dhe zhgënjimi me platformën kryesore të mediave sociale po shtrihet edh

Në dy dekada Google është zhvilluar nga një firmë e krijuar në një garazh në Kaliforni në koncernin më të fuqishëm të internetit në botë.

   Vlerësimi në treg i “Amazon”, gjiganti i shitjeve me pakicë në internet, kaloi nivelin e një trilionë dollarëve, ndërkohë që vlera e k