Facebook tenton telefonata falas

08/04/2014 - 18:39

8 prill 2014 - Facebook hedh në treg një aplikacion të ri, përmes të cilit sfidon rivalët Google dhe Skype. Bëhet fjalë për mundësitë e komunikimit falas me anë të rrjetit më të madh social, Facebook. Aplikacioni do të jetë i vlefshëm për versionin Facebook Messenger dhe mund të përdoret në telefonat Android dhe IOS.  

Fillimisht do të bëhet i mundur dërgimi i mesazheve zanore prej rreth një minute. Ndërsa më pas, inxhinierët synojnë dhe biseda të gjata telefonike. Shërbime të njëjta ofrojnë dy kompani në SHBA, HeyTell dhe Voxer.  

Shërbimi e bën Facebook një nga rrjetet më të kompletuar, ndërsa eksperti italian i medieve sociale, Gabriele Roberti thotë se me këtë teknologji, Facebook po “monopolizon të gjithë format e komunikimit”.

/agjencia e lajmeve “Dyrrah”/ 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nga sot, mesazhi “vini një maskë për të ndihmuar në parandalimin e përhapjes së COVID-19” do t’i shfaqet kujtdo në Facebook dhe

Më shumë se 400 marka të njohura, përfshirë ikonat globale si, Coca-Cola, Adidas dhe Starbucks, pritet të largojnë reklamat e tyre nga gj

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg ka humbur 7.2 miliardë dollarë pasi disa kompani hoqën reklamat nga rrjeti i Facebook Inc.

Një nga masat më të mira parandaluese për përhapjen e koronavirusit është larja plotësisht dhe rregullisht e duarve për të paktën 20 seko

Rrjeti social, Twitter ka dërguar një email te klientët e tij të biznesit, për t’u thënë se informacionet personale mund të jenë “vjedhur

Rrjeti i ri social, TikTok mund të inkurajojë probleme në lidhje me ushqimin, sidomos tek njerëzit që vuajnë nga çrregullimet në të ngrën

Një gjurmues është instaluar në telefonat inteligjentë, edhe pse përdoruesit e këtyre aparateve nuk e kanë shkarkuar dhe nuk janë në dije

Smartwatchi i Samsung tashmë mund të masë edhe presionin e gjakut.

Kohët e fundit Apple është përfolur se po ndryshon dizajnin e iPhone 2020.

Një kompani kineze e prodhimit të baterive të makinave është gati për të prodhuar një bateri, jetëgjatësia e së cilës tejkalon limitet.