Facebook tenton telefonata falas

08/04/2014 - 18:39

8 prill 2014 - Facebook hedh në treg një aplikacion të ri, përmes të cilit sfidon rivalët Google dhe Skype. Bëhet fjalë për mundësitë e komunikimit falas me anë të rrjetit më të madh social, Facebook. Aplikacioni do të jetë i vlefshëm për versionin Facebook Messenger dhe mund të përdoret në telefonat Android dhe IOS.  

Fillimisht do të bëhet i mundur dërgimi i mesazheve zanore prej rreth një minute. Ndërsa më pas, inxhinierët synojnë dhe biseda të gjata telefonike. Shërbime të njëjta ofrojnë dy kompani në SHBA, HeyTell dhe Voxer.  

Shërbimi e bën Facebook një nga rrjetet më të kompletuar, ndërsa eksperti italian i medieve sociale, Gabriele Roberti thotë se me këtë teknologji, Facebook po “monopolizon të gjithë format e komunikimit”.

/agjencia e lajmeve “Dyrrah”/ 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeçare Larry Tesler, personi që shpiku opsionin e “copy-paste” në kompjuter.

YouTube ka festuar 15-vjetorin e krijimit.

Kompania amerikane “Apple” ka njoftuar se për shkak të gjendjes së emergjencës në Kinë nga koronavirusi, të ardhurat e saj do të jenë të

Me ndërrimin e dhjetëvjeçarit edhe kompania “Samsung” ka vendosur nga modeli S10 të kalojë tek S20, një telefon që do të ndryshojë fotogr

Gjykata e rrethit Tagansky në Moskë vendosi një gjobë prej katër milion rublash (rreth 58,000 euro) ndaj Facebook dhe Twitter.

Facebook njoftoi sot se ka pezulluar rrjetin e llogarive të përdorura nga inteligjenca ushtarake ruse.

Një version i ri beta i WhatsApp jep indikacione se përdoruesit e Apple së shpejti do të jenë në gjendje të kalojnë në modalitetin e errë

Kompania ushtarake izraelite, Rafael Advanced Defense Systems, do të prezantojë në panairin 2020 Official Singapore Airshow (11-16 shkurt

Produktet e Apple në përgjithësi nuk janë të lira, pasi modele më të përballueshme si iPhone XR dhe iPhone 11 nuk janë saktësisht ato që

Bill Gates, personi i dytë më i pasur në botë, ka blerë superjahtin e së ardhmes që punon vetëm me hidrogjen të lëngshëm, çka do të thotë