“Facebook” teston një veçori të re

16/04/2019 - 11:19

“Facebook” mund të transformojë rrënjësisht mënyrën se si përdoruesit bashkëveprojnë me postimet e tyre në këtë platformë. Rrjeti më i madh social po teston një veçori të re që kombinon postimet nga “News Feed” në “Stories” në një të vetëm.

Sipas studiuesit të aplikacioneve Jane Manchun Wong, në vend që të klikoni opsionin në krye të faqes për “Story” dhe më pas të zbrisni më poshtë për “News Feed”, këto opsione mund të bëhen në një të vetëm duke rrëshkitur majtas ose djathtas. Ndërsa një zëdhënës i “Facebook” tha se kompania nuk po e teston këtë veçori, por pohoi se është ende në fazat e hershme. Ai shtoi se duhen bërë ende shumë kërkime përpara se të fillojë testimi i këtij funksioni të ri.

Studiuesi Wong shpjegoi gjithashtu se në këtë veçori të re do të përfshihen edhe postimet e sponsorizuara të reklamuesve. Sipas tij, kjo do të rriste ndjeshëm të ardhurat e “Facebook”-ut. Aktualisht “Facebook Stories” numëron 300 milionë përdorues aktiv të përditshëm, ndërsa Instagram Stories ka grumbulluar 500 milionë përdorues aktivë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompania “Space X” e Elon Musk ka nisur drejt hapësirës sistemin e tij “broadband” të hapësirës.

Xperia 1, smartphoni i kompanisë Sony, do të dalë në shitje në SHBA për 949 $ më 12 korrik.

Klientët që paguajnë rregullisht për përdorimin e Adobe Photoshop kanë kërcënuar se do hidhen në gjyq pasi përdorin versionet e vjetra.

Hakerat instaluan nga distanca një softuer të mbikëqyrjes në telefona dhe pajisje të tjera që përdornin aplikacionin e mesazheve WhatsApp

Kur njerëzit mendojnë për Inteligjencën Artificiale, me shumë mundësi mendojnë për skena nga filmat aksion, por në të vërtetë, ajo apliko

I fundit që i shtohet listës së televizorëve nga Samsung është “Sero”, i prezantuar para pak kohësh në Seul.

Whatsapp është një nga aplikacionet e mesazheve më të përdorur në botë.

Gjigandi i kërkimit, Google do të ofrojë për përdoruesit opsionin e fshirjes së historisë së kërkimit dhe vendndodhjes pas tre muajsh.

Shitjet e "iPhone" ranë në nivelin më të ulët gjatë tre muajve të parë të këtij viti.