"Fshirja e pëlqimeve", Facebook dhe Instagram vijnë me një opsion të ri

27/05/2021 - 08:22

Pas dy vjet testimi, Facebook po paraqet një mundësi të re, fshehjen e pëlqimeve. Facebook ka punuar mbi këtë opsion që nga 2019 dhe tani ka vendosur që ta vendosin në rrjetet sociale.

Kompania shpjegon se shumë përdorues “vuajnë” kur kanë një numër të vogël pëlqimesh dhe ndihen të turpëruar pasi nuk kanë pëlqime të mjaftueshme.

Ky është një problem i përdoruesve më të ri të rrjeteve sociale, pasi në shoqërinë e sotme, pëlqimet vlerësohen dhe nëse keni një numër të vogël të tyre, nuk jeni mjaft të popullarizuar, kështu që në fund të fshihni postimin, tha kompania në një deklaratë.

Është e njëjta gjë në Instagram dhe Facebook dëshiron të ndihmojë njerëzit më pak të njohur në mediat sociale duke fshehur pëlqimet.

Sidoqë të tingëllojë kjo, Facebook po e paraqet këtë mundësi dhe së shpejti do të jeni në gjendje të fshihni numrin e pëlqimeve në të dy rrjetet sociale dhe vetëm ju do të mund të shihni numrin e pëlqimeve në postime.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ekspertët e sigurisë kibernetike kanë gjetur një masë të madhe të dhënash të vjedhura që përmbajnë 26 milion persona ose subjekte në faqe

Ligjvënësit e Senatit amerikan kanë miratuar një plan për të rritur kërkimin dhe prodhimin e teknologjisë, i cili do u kushtojë miliona d

Punonjësit e gjigantit amerikan të teknologjisë, Apple raportohet se kanë nisur një fushatë kundër planeve të shefit Tim Cook për kthimin

Pandemia nuk ka qenë një ogur i keq për të gjitha kompanitë.

Të gjithë përdoruesit e WhatsApp duhet të tregojnë kujdes pasi një mashtrim shqetësues është raportuar pasi iu mbyllën llogaritë e tyre.

Amazon është në bisedime për të blerë studion e filmave MGM me një vlerë prej 9 miliardë dollarësh.

Nëse jeni kuriozë për të ditur se çfarë të dhënash ka grumbulluar celulari për ju, është e mundur të shkarkoni një raport.

Telefonat inteligjentë të ardhshëm të Google do të shfaqen me një imazh krejtësisht të ri.

Elon Musk nuk pranon më Bitcoin si formë pagese ndërkohë kriptovaluta bie 17%, duke rënë nga 51 000 në një minimum prej 46 045 euro.

Pavarësisht sa pajisje Android kompania HMD nxjerr, rikthimi i Nokias së saj klasik gjeneron gjithnjë entuziazëm.