Galaxy S10 mund të vijë me një ekran ndryshe

01/10/2018 - 12:49

Samsung Galaxy S10 i ri do të dalë në fillim të vitit të ardhshëm dhe është tashmë i promovuar nga Samsung si telefon që do të bëj një hap të madh përpara, dhe duket sikur ekrani mund të luajë një rol të madh në këtë zhvillim.

Sipas Ice Universe, ne mund të presim që Samsung të zbulojë një lloj të ri të ekranit të sheshtë në modelin 5.8 inç të Galaxy S10. Kompania që bëri trend ekranet e lakuara AMOLED, mund të ndryshojë përsëri.

Megjithatë, kjo është një veçori që do të rezervohet për versionin e lirë S10, me sa duket, ndërsa dy modelet më të mira vijnë sërish me shfaqje të lakuara në 5.8 dhe 6.4-inç.

Ndërsa modeli kryesor mund të ketë lidhjen 5G, një kamerë me tre lente dhe lexues ultrasonik të ekranit të gjurmëve të gishtërinjve, modeli i ekranit të sheshtë mund të mos vijë me këto konfiguracione. Në vend të kësaj, ky model duhet të vijë me një lexues optik inferior të gjurmëve të gishtave.

Pra, ndërsa ekrani i sheshtë mund të jetë një favorit për ata që gjejnë ekranin e lakuar jopraktik, kjo mund të nënkuptoj të sakrifikosh specifikat e tjera. Ne do të duhet të presim deri në fillim të vitit 2019 për zbulimin e plotë të gamës së re të telefonave Galaxy S10 për të mësuar gjithçka.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjatë vitit 2019, aplikacioni mjaft popullor i komunikimit, WhatsApp, do të pajiset me disa funksione të mrekullueshme.

Nëse ju bën të mos ndiheni rehat, ju mund të ndaloni aplikacionin Facebook të gjurmojë vendndodhjes tuaj plotësisht ose ta lejoni vetëm k

Kompania Microsoft ka njoftuar të mërkurën se do të ofrojë shërbimet e saj për siguri kibernetike, AccountGuard, në 12 tregje të reja në

Modelet e reja të “Samsung Galaxy” janë prezantuar sot në 4 versione S10, duke festuar edhe 10 vjetorin e këtij modeli.

Industria e rrjetit të telefonisë celulare ka bërë thirrje për një skemë të re evropiane të testimit të sigurisë për të kontrolluar pajis

Departamenti Amerikan i Tregtisë dorëzoi raportin për cenimin e sigurisë kombëtare në mesin e kërcënimeve të Donald Trumpit se mund të ve

Çfarë ndodh në një minutë brenda rrjetit të internetit?

Shumë të njohur kritikuan rrjetin social Instagram, pasi humbën miliona ndjekës nga llogaritë e tyre.

Rrjeti social Facebook, do të vendosë të tjera kufizime sa i përket publikimit të imazheve.