Galaxy S7 përgatitet të dalë në treg, ja sa kushton

26/12/2015 - 11:41

Samsung po përgatitet që së shpejti të nxjerrë në treg telefonin Galaxy S7. Lufta mes iPhone dhe Samsung vazhdon për të dominuar tregun e celularëve.

Ndryshe nga sa mund të mendohej, çmimi i celularit Galaxy S7 do të jetë rreth 463 dollarë, shumë më i lirë se Galaxy S6, i cili doli në treg me një çmim prej 725 dollarësh.

Ky çmim është zbuluar aksidentalisht nga një dyqan kinez dhe ka për synim rritjen e numrit të shitjeve të celularëve Samsung. Galaxy S7 është i pajisur me skaner të irisit të syrit dhe parashikohet të jetë në treg në mars të vitit të ardhshëm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompania Facebook tha të martën se gjatë tremujorit të dytë të vitit hoqi 7 milionë llogari për shkak se përhapnin informacione të rreme

Gjigandi japonez Toshiba ka shitur aksionet e fundit të kompanisë që zhvillonte kompjuterat Dynabook.

Twitter i ka shprehur interesin kompanisë kineze “ByteDance” për të blerë operacionet në SHBA të aplikacionit “TikTok”, bënë të ditur për

Rrjetet sociale duket se po ia bëjnë të vështirë fushatën elektorale Presidentit amerikan, Donald Trump.

Rrjeti social, Instagram ka prezantuar të mërkurën një mundësi të re në këtë platformë, Instagram Reels, që duket se është përgjigje ndaj

Microsoft, gjiganti i teknologjisë në Shtetet e Bashkuara, ka konfirmuar se është duke vazhduar bisedimet për blerje të operacioneve të a

Presidenti i SHBA-së Donald Trump do të ndalojë Tik Tok-un.

Konfirmohet zyrtarisht nga Apple se prezantimi i modeleve të reja të iPhone do të shtyhet për një periudhë tjetër më vonë gjatë këtij vit

Gjiganti i telekomunikimeve në Kinë, Huawei, e kapërceu kompaninë jug-koreane të teknologjisë, Samsung, duke u bërë shitësi më i madh i s

Twitter i ndaloi djalit të madh të presidentit amerikan, Donald Trump, të bëjë postime për 12 orë.