Galaxy S7 përgatitet të dalë në treg, ja sa kushton

26/12/2015 - 11:41

Samsung po përgatitet që së shpejti të nxjerrë në treg telefonin Galaxy S7. Lufta mes iPhone dhe Samsung vazhdon për të dominuar tregun e celularëve.

Ndryshe nga sa mund të mendohej, çmimi i celularit Galaxy S7 do të jetë rreth 463 dollarë, shumë më i lirë se Galaxy S6, i cili doli në treg me një çmim prej 725 dollarësh.

Ky çmim është zbuluar aksidentalisht nga një dyqan kinez dhe ka për synim rritjen e numrit të shitjeve të celularëve Samsung. Galaxy S7 është i pajisur me skaner të irisit të syrit dhe parashikohet të jetë në treg në mars të vitit të ardhshëm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përdorimi i një aparati të vjetër celular mund të përbëjë rrezik për ju.

WhatsApp-i duket se është tërhequr nga plani për përdorimin e reklamave në aplikacion.

Shefi i gjigantit Amazon, Jeff Bezos shpalosi sot një projekt investimi në Indi, duke e konsideruar një pikë kyçe në zhvillimin e tregëti

Kompania “Apple” mund të detyrohet nga rregullat e reja të BE-së për të ndryshuar fishin e karikuesit.

Postimet 24 orëshe (Story-t) në Instagram prej vitit 2016 janë bërë një nga opsionet më popullore të këtij rrjeti social.

Është një nga sistemet operative kompjuterike më popullore, por si çdo gjë tjetër, edhe Windows 7-s i erdhi fundit.

Facebook do të ndryshojë look brenda pranverës, në versionin për kompjuter dhe do të jetë edhe një "dark mode", që lodh më pak shikimin.

Pas një viti të vështirë, shitjet e makinave në kompanitë e prodhimit të makinave Daimler dhe Audi u rritën nga fundi i vitit 2019, ku të

Duke filluar nga 1 shkurti, përdoruesit e smartfonëve me versionet më të vjetra të programeve iOS dhe Android, nuk do të jenë më në gjend

Teksa vijon puna për organizimin e Lojërave Olimpike Dimërore në Pekin 2022, Kina ka shënuar një tjetër moment historik; ndërtimin e një