Galaxy S7 prezantohet më 21 shkurt

01/02/2016 - 19:47

Pak ditë më parë rrjete të ndryshme online kanë shpërndarë foto të pajisjes së re të Samsungut, ndërsa kompania koreano-jugore njofton zyrtarisht datën kur do të prezantohet telefoni i ri.

Në një video 14-sekondëshe në kanalin e tyre zyrtar në YouTube e të titulluar “#TheNextGalaxy” shfaqet një kuti që pritet të hapet më 21 shkurt 2016. Në përshkrimin e vodeos shkruhet: Bëhuni gati të mendoni sërish se çfarë një telefon mund të bëj.

Ashtu siç ka ngjarë edhe në të kalurën, eventi i Samsung do të mbahet fundjavën përpara Kongresit Botëror të Celularëve që këtë vit do të jetë në Barcelonë.

Siç kanë raportuar faqet e specializuara të teknologjisë, Galaxy S7 do të ketë një ekran prëj 5.1-inç, ndërsa S7 Edge 5.5-inç ekran, e njëjta madhësi sa ekrani i iPhone 6 Plus.

Rezolucioni i S7 do të jetë 2560x1440 piksel, 12MP kamerë kryesore, 5MP kamera përpara, 4GB RAM dhe 64GB memorie.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një raport i fundit për iPhone-n e ardhshëm thotë se telefoni do të ketë një kamër të pasme 3D.

Gazeta e Spitalit Infektiv (JHI) këshillon se koronavirusi mund të jetë në smartphonet tanë të cilët gjithashtu duhet të pastrohen pasi i

Google Translate është platforma më e përdorur nga lundruesit e internetit që kërkojnë një përkthim të shpejtë në dhjetëra gjuhë të ndrys

Twitter kërkoi nga punonjësit e tij të punojnë nga shtëpitë, për të ndihmuar në frenimin e përhapjes së koronavirusit.

Është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeçare Larry Tesler, personi që shpiku opsionin e “copy-paste” në kompjuter.

YouTube ka festuar 15-vjetorin e krijimit.

Kompania amerikane “Apple” ka njoftuar se për shkak të gjendjes së emergjencës në Kinë nga koronavirusi, të ardhurat e saj do të jenë të

Me ndërrimin e dhjetëvjeçarit edhe kompania “Samsung” ka vendosur nga modeli S10 të kalojë tek S20, një telefon që do të ndryshojë fotogr

Gjykata e rrethit Tagansky në Moskë vendosi një gjobë prej katër milion rublash (rreth 58,000 euro) ndaj Facebook dhe Twitter.

Facebook njoftoi sot se ka pezulluar rrjetin e llogarive të përdorura nga inteligjenca ushtarake ruse.