Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Google Photos jep lajmin e keq për ruajtjen e fotove

14/11/2020 - 10:00

Qëkur aplikacioni Google Photos doli në treg, mjaft përdorues ishin të kënaqur sepse ruanin fotot e tyre me një kapacitet pa limit. Por që prej 1 qershorit 2020, Google Photos ka dhënë lajmin e hidhur se tashmë do të ketë një limit në sasinë e fotove që ne ruajmë aty. Dhe nëse kalohet limiti i 15 GB, duhet të paguhet në bazë të planit që ka vendosur kompania.

Sidoqoftë nuk është për t’u shqetësuar sepse të gjitha fotot që kanë qenë më përpara do të vazhdojnë të ruhen. Google ofron planin e saj “Google One” ku mund të paguash 2 dollarë në muaj për 100 GB në kapacitet, si dhe shumë shërbime të tjera. Mos harroni të kontrolloni nëse të gjitha fotot janë hedhur në aplikacion. Këtë e shihni tek opsioni “Back Up and Sync” .

Google do t’ju njoftojë përmes e-mail apo brenda aplikacionit kur të jeni në limitet e kapacitetit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

 Agjensia hapësinore NASA fillon zyrtarisht ndërtimin e anijes së saj kozmike të quajtur Psyche, e cila do të eksplorojë asteroidin me të

Google po ndryshon politikën e punës nga shtëpia dhe po planifikon të kthejë më shumë njerëz në zyrat e kompanisë në SHBA.

Kompania ka njoftuar të mërkurën se Facebook Inc do të lejojë përdoruesit të personalizojnë postimet e tyre dhe do t’u japë kontroll se k

Me zhvillimin e teknologjisë dhe shkencës udhëtimet në hapësirë do të bëhen të mundura për njerëzit nëpër botë.

Shkencëtarët mund të kenë zbuluar një vrimë të zezë rreth 55,000 herë më të madhe se masa e diellit.

Tik Tok është platforma më e përdorur dhe më e pëlqyer nga  të rinjtë kohët e fundit, i cili është kthyer dhe në një trend në postimin e

Elon Musk ka deklaruar më parë se është një alien, por duket se miliarderi ka ndërruar mendim.

Në hapësirën e mediave sociale është shfaqur një lojtar i ri që quhet “Clubhouse”.

Astronomët kanë siguruar foton e parë të fushës magnetike të një vrime të zezë, pikërisht vrimës së zezë të galaktikës M87, që ndodhet 55

Kompania kineze e prodhimit të smartphonëve dhe pajisjeve të tjera teknologjike, Xiaomi, planifikon që të prodhojë automjete elektrike du