Google Photos jep lajmin e keq për ruajtjen e fotove

14/11/2020 - 10:00

Qëkur aplikacioni Google Photos doli në treg, mjaft përdorues ishin të kënaqur sepse ruanin fotot e tyre me një kapacitet pa limit. Por që prej 1 qershorit 2020, Google Photos ka dhënë lajmin e hidhur se tashmë do të ketë një limit në sasinë e fotove që ne ruajmë aty. Dhe nëse kalohet limiti i 15 GB, duhet të paguhet në bazë të planit që ka vendosur kompania.

Sidoqoftë nuk është për t’u shqetësuar sepse të gjitha fotot që kanë qenë më përpara do të vazhdojnë të ruhen. Google ofron planin e saj “Google One” ku mund të paguash 2 dollarë në muaj për 100 GB në kapacitet, si dhe shumë shërbime të tjera. Mos harroni të kontrolloni nëse të gjitha fotot janë hedhur në aplikacion. Këtë e shihni tek opsioni “Back Up and Sync” .

Google do t’ju njoftojë përmes e-mail apo brenda aplikacionit kur të jeni në limitet e kapacitetit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në kohët e sotme ka shumë platforma online që na survejojnë, madje edhe për aspekte më intime si gjatësia, pesha, hobit dhe kafshët shtëp

Google Chrome ose shfletuesi i internetit, nuk do të funksionojë në disa kompjutera duke filluar që nga viti 2022.

Numri i makinave elektrike në rrugët e Gjermanisë mund të rritet shumë më shpejt nga sa parashikojnë ekspertët.

Më shumë se 200 mbikëqyrës të përmbajtjes në Facebook, nga e gjithë bota, kanë akuzuar kompaninë se i detyroi ata të ktheheshin në zyrë g

Siguria e fortë është një prej opsioneve më të mira të WhatsApp-it, por aplikacioni nuk është aq i sigurtë sa mendoni.

Prodhuesi luksoz i makinave, Bentley, ka zbuluar planet për t'u bërë tërësisht elektrik deri në vitin 2030.

Nga muaji i ardhshëm, WhatsApp do të vijë për përdoruesit me një risi.

“Baby Shark”, kënga e këndshme dhe shumë tërheqëse për fëmijë e regjistruar nga kompania koreano jugore Pinkfong është bërë videoja më e

Adhuruesit e iPhone tashmë kanë mundësinë të kenë në duart e tyre iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro, të cilat janë hedhur në treg.