“Instagram”-i vjen me opsionin e “Facebook”, tani mund të bëni…

23/05/2018 - 22:17

   Rrjeti social “Instagram” vjen me risi. Tashmë mund të vendosni në heshtje, siç mund të bëhet aktualisht në “Facebook” me komandën hide, pa qenë nevoja të mos e ndiqni më dhe që përdoruesi të mos e kuptojë.

Bëhet e ditur se ky funksion i ri aktivizohet në javët e ardhshme dhe është menduar për të personalizuar “Feed” e “Instagram”, në bazë të asaj që duam vërtet të shohim, por pa ofenduar askënd.

Duke e fshehur si llogari sigurisht mund të shkosh në profil dhe të shohësh fotot e postuara, por në homepage nuk do t’u shfaqen më.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rrjeti social Facebook ofroi gjatë këtyre orëve të fundit më shumë informacion rreth hakimit të muajit të kaluar.

Facebook njoftoi të enjten mbylljen e 559 faqeve dhe 251 profileve që nuk kanë respektuar rregullat e tij kundër spam, përfshirë ”kompani

Samsung ka prezantuar versionin Galaxy A9, i pari smartphone që ka kamera me katër lente.

Çdokush që kërkon të marrë drejtimin e makinës "Bugatti Divo", që u prezantua në panairin evropian të Parisit, nuk ka më mundësi, pasi të

Tashmë edhe Instagram po teston një mjet që do të lejonte "spiunimin" e vendndodhjes tuaj.

Facebook ka paralajmëruar përdoruesit se duhet të kenë kujdes nga një mesazh që mund t’ju vijë, i cili është mashtrim.

Facebook Messenger është një nga aplikacionet më të përdorura në mbarë botën, i cili pritet të sjellë një risi në teknologji.

Gjatë ditës së sotme përdoruesit e rrjetit social "Instagram" kanë pasur vështirësi në postimin e fotove dhe videove.

Samsung Galaxy S10 i ri do të dalë në fillim të vitit të ardhshëm dhe është tashmë i promovuar nga Samsung si telefon që do të bëj një ha

   Mbi 50 milionë llogari të rrjetit sociale Facebook janë kompromentuar kanë bërë me dije drejtuesit e kompanisë.