Instagrami arrin në 1 miliard përdorues

Postuar: 21/06/2018 - 14:55

Themeluesi i Instagram Kevin Systrom thotë se është duke punuar për të siguruar platforma që përmirësojnë ndikimin që rrjeti social ka në shëndetin mendor të njeriut.

Në një intervistë ekskluzive me Newsbeat ai thotë: “Ne duam të sigurohemi që jemi një forcë pozitive në botë”. Thuhet se Instagram është platforma më e keqe e mediave sociale në lidhje me shëndetin mendor të të rinjve.

BBC shkruan se gjatë intervistës me Systrom, u zbulua se aplikacioni ka arritur 1 miliard përdorues. Kevin tha në Radio 1 Newsbeat se kompania tani ka një miliard përdorues.

“Unë ende sot mendoj se arritja jonë është ndërtimi i një bashkësie prej një miliard, gjë që është jashtë çdo parashikimi”, tha ai.

Platforma filloi si një aplikacion për postimin e fotografive, duke u zhvilluar në video dhe më pas në krijimin e “historive” në Instagram, postime që qëndrojnë vetëm 24 orë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Telefonët me tre kamera janë standardi i ri i industrisë.

   Aplikacioni më i përdorur nga njerëzit për sa i përket dërgimit të mesazheve nuk do mund të shkarkohet më në disa modele Iphone apo An

Interneti do të bllokohet për miliona përdorues në mbarë botën më 11 tetor.

Kompania Samsung do të hedhë në treg në Shtetet e Bashkuara të Amerikës një pajisje të vogël që ndihmon njerëzit të mos humbasin objektet

Një nga rrjetet sociale më të përdorura nga të rinjtë, Instagram, është akuzuar së fundmi se po i inkurajon këta të fundit që të lëndojnë

Të gjithë mendojnë që në krye është Apple ose Samsung por jo. I pari në listë për nga fitimet qëndron Google me plot 302 miliard dollarë

Më 11 tetor interneti do të bllokohet për miliona përdorues në mbarë botën.

“Facebook”-u po zhduket gjithmonë e më shumë në mesin e të rinjve dhe zhgënjimi me platformën kryesore të mediave sociale po shtrihet edh

Në dy dekada Google është zhvilluar nga një firmë e krijuar në një garazh në Kaliforni në koncernin më të fuqishëm të internetit në botë.

   Vlerësimi në treg i “Amazon”, gjiganti i shitjeve me pakicë në internet, kaloi nivelin e një trilionë dollarëve, ndërkohë që vlera e k