Internet, shitje çdo 7 sekonda

25/02/2016 - 18:46

Roli i internetit të faqet e tregtisë online është gjithnjë e më i rëndësishëm, edhe në faqe të veçanta si ajo e eBay.

Vetëm kjo faqe në 2015 ka regjistruar një artikull të shitur çdo 7 sekonda nga kategoria “pjesë këmbimi dhe aksesorë”.

Që nga gomat, vajrat, dritat, frenat, panelet, e deri tek karoceritë, gjithçka e blerë online. Komoditeti, zgjehjet e shumta, dhe çmime shpesh të leverdisshme, janë faktorët që çojnë në këto shifra. 

Pikërisht tregu gjithnjë në rritje ka sjell dhe një vëmendje dhe energji më të madhe të faqeve të tilla. Por nga ana tjetër edhe kompani të ndryshme duke parë blerjet e shumta online, po investojnë gjithnjë e më shumë në këtë sektor.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

YouTube ka lëshuar një opsion tjetër që kujton përdoruesit të ndalojnë së shikuari video dhe të shkojnë që të flenë.

Rekord i ri për Zoom, videochat që u bë shumë i njohur pas epidemisë së koronavirusit.

Gjigandi i mediave sociale sjell dizanjin e ri të dekstopit, për të gjithë përdoruesit e tij.

Në 2020 interneti nuk është më luks, është një domosdoshmëri. Një router wi-fi ndodhet pothuajse në çdo shtëpi.

Çdokush mund të lexojë mesazhet në Instagram pa qenë nevoja që dërguesi ta kuptojë… e kjo falë një “truku” të vogël.

Facebook ka fshirë qindra llogari – më shumë se gjysma e tyre me qendër në Rusi, Iran dhe Gjeorgji – pasi ka zbuluar se ato u përkisnin r

Kompania Google është duke zhvilluar kartën e saj të debitit, si ‘fizike’ ashtu edhe ‘virtuale, e cila do të jetë rivalja e Apple Card.

Rreth 80% e të gjithë trafikut të të dhënave të telefonisë celulare në Norvegji kalon në infrastrukturën e kompanisë ‘Telenor’.

Apple dhe Google kanë bashkuar forcat dhe po punojnë së bashku për të krijuar një teknologji që do të paralajmërojë njerëzit nëse kanë qe

Në kohën e pandemisë, janë përhapur edhe shumë teori mbi shkaqet e mundshme të virusit.