iPhone 12 pritet të vijë me ndryshime drastike

16/06/2020 - 13:48

Kohët e fundit Apple është përfolur se po ndryshon dizajnin e iPhone 2020.

Modeli i tij ka mbetur i pandryshuar që nga iPhone X, i lançuar në vitin 2017, me përjashtim të lenteve të kamerës në anën e pasme.

Apple do të kthehet në një pamje më të guximshme që të kujton iPhone 5. Një veprim i tillë do të sillte iPhone më në përputhje me serinë iPad Pro, me një dizajn më të trashë dhe katror.

Nëse ecuria e pandemisë nuk ndryshon planet e kompanisë, mendohet se iPhone i ardhshëm do të jetë në treg në muajin shtator.

Gjithashtu bëhet e ditur se Apple do të prodhojë katër versione këtë vit. Këto përfshijnë iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro dhe iPhone 12 Pro Max. Madhësitë e ekranit parashikohen të jenë përkatësisht 5.4 inç, 6.1 inç, 6.1 inç dhe 6.7 inç.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Analistët e industrisë teknike bëjnë të ditur se iPhone 12 do të jetë më i shtrenjtë se iPhone 11.

Apple ka prezantuar disa javë më parë versionin më të ri të sistemit operativ IOS 14 për iPhone dhe iPad.

Në vazhdën e studimeve që po kryejnë shkencëtarët për të zbuluar sa më shumë rreth COVID-19 është zbuluar një fakt interesant për vitamin

Whatsapp është padyshim aplikacioni më popullor i mesazheve, me 1.5 miliardë përdorues aktiv të përditshëm.

TikTok njoftoi se do të ndalojë së ofruari aplikacionin në Hong Kong pasi rajoni miratoi një ligj të sigurisë kombëtare që i jep fuqi të

Kompanitë si Coca-Cola, Adidas, Ford dhe Lego po bojkotojnë Facebookun këtë muaj, duke tërhequr reklama nga rrjeti social në Shtetet e Ba

Nga sot, mesazhi “vini një maskë për të ndihmuar në parandalimin e përhapjes së COVID-19” do t’i shfaqet kujtdo në Facebook dhe

Më shumë se 400 marka të njohura, përfshirë ikonat globale si, Coca-Cola, Adidas dhe Starbucks, pritet të largojnë reklamat e tyre nga gj

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg ka humbur 7.2 miliardë dollarë pasi disa kompani hoqën reklamat nga rrjeti i Facebook Inc.

Një nga masat më të mira parandaluese për përhapjen e koronavirusit është larja plotësisht dhe rregullisht e duarve për të paktën 20 seko