iPhone 6, Apple rrit përmasat

21/08/2014 - 15:04

SHBA, 21 gusht 2014 - Me afrimin e shtatorit kanë nisur të qarkullojnë gjithnjë e më shumë hamendësime mbi produktet e reja që pritet të dalë në treg Apple. 

Përqendrimi është tek iPhone 6. Sigurisht me ngopjen e tregut me telefona inteligjentë padurimi nuk është më ai i kohërave të Steve Jobs, por gjithsesi Apple pritet të sjellë disa risi pas pak javësh.

E para që përflitet është hedhja në treg e dy llojeve telefonash me përmasa më të mëdha nga produktet tradicionale. Përflitet dalja në treg e një iPhone me ekran 4.7 polësh dhe një tjetri me 5.5. 

Sigurisht rritja e përmasave nuk do të jetë risia e vetme. Pritet përmirësim i parametrave të telefonave për të qenë në lartësinë e konkurrencës me Samsung dhe produktin e hedhur prej tij në prill, Galaxy S5, por edhe një përmirësim i sistemit të operimit.

Për momentin gjithcka mbetet në kuadrin e zhurmës në forumet teknologjike, pasi Apple vazhdon me politikën tradicionale duke qenë hermetike në lëshimin e informacioneve që lidhen me produktet e saj.

/agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Me ndërrimin e dhjetëvjeçarit edhe kompania “Samsung” ka vendosur nga modeli S10 të kalojë tek S20, një telefon që do të ndryshojë fotogr

Gjykata e rrethit Tagansky në Moskë vendosi një gjobë prej katër milion rublash (rreth 58,000 euro) ndaj Facebook dhe Twitter.

Facebook njoftoi sot se ka pezulluar rrjetin e llogarive të përdorura nga inteligjenca ushtarake ruse.

Një version i ri beta i WhatsApp jep indikacione se përdoruesit e Apple së shpejti do të jenë në gjendje të kalojnë në modalitetin e errë

Kompania ushtarake izraelite, Rafael Advanced Defense Systems, do të prezantojë në panairin 2020 Official Singapore Airshow (11-16 shkurt

Produktet e Apple në përgjithësi nuk janë të lira, pasi modele më të përballueshme si iPhone XR dhe iPhone 11 nuk janë saktësisht ato që

Bill Gates, personi i dytë më i pasur në botë, ka blerë superjahtin e së ardhmes që punon vetëm me hidrogjen të lëngshëm, çka do të thotë

Gjigandi i teknologjisë, Apple është gjobitur së fundmi 25 milionë euro për ngadalësim të qëllimshëm të modeleve të sajë të vjetra të iPh

YouTube ka arkëtuar 15 miliardë dollarë nga reklamat vitin e kaluar. Sipas të dhënave të publikuara nga Alphabet, kompania mëmë e Google,

Lënia e telefonit në karikim, sidomos gjatë natës është një zakon i keq që duhet të eliminohet sa më shpejt të jetë e mundur sepse mund t