iPhone 8, me bateri të dyfishtë

Postuar: 15/04/2017 - 15:41

Një kornizë e hollë, në linjë me Infinity Display të vendosur nga Samsung tek Galaxy 8, dhe një bateri e dyfishtë në gjendje të zgjasë jetën e saj më shumë se një ditë. Këto janë thashethemet e fundit që qarkullojnë mbi iPhone 8, pajisja që pritet në vjeshtë dhe që shënon 10-vjetorin e iPhone.
Sipas zërave që qarkullojnë iPhone 8 do të ketë një ekran Oled prej 5.8 polsh, por me përmasa të njëjta si iPhone7, një kornizë shumë të hollë, vetëm 4 mm. Butoni “Home” virtual, do të jetë i integruar në ekran, ashtu si dhe fotokamera e përparme, që do të zhduket nga shikimi. Smartphone do të jetë prej xhami si para të mbështjella me metal.
Krahas të tjerave pajisja e Apple do të ketë një sistem ushqyerje wireless për baterinë, që mund të jetë e dyfishtë për të garantuar jetëgjatësi. Mund të jetë edhe një teknologji e njohjes së fytyrës e menduar për autenticitetin e pronarit të saj, që thjesht do i bashkangjitet dhe nuk do e zëvendësojë lexuesin e gjurmëve dixhitale.
Online qarkullojnë dhe zëra të tjerë që vijnë nga Asia, për një Plan B që ka Apple në rast të vështirësive të integrimit të Touch Id në ekran, dhe që bëhet fjalë për të spostuar në pjesën e pasme të telefonit lexuesin e gjurmëve të gishtave. Kjo zgjidhje, që ndoshta mund të mos ndodhë, përjashtohet nga analisti i Cowen and Company, Timothy Arcuri. /TCH

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një jetë sociale dixhitale të dominuara nga fotot, ku nga Facebook dhe Snapchat kanë zënë vendin e fjalëve, personat e verbër, që janë

Kompania e Mercedez Benz ka projektuar një jaht luksoz për lundrim nëpër ujërat e botës.

Nokia ka nxjerrë në treg për herë të parë një kamera 360° , ku për të blerë një të tille duhet një shumë marramendëse.

Nëse keni pritur me padurim daljen në treg të “Samsung Galaxy S8” dhe “Galaxy S8+”, atëherë pritja juaj shumë shpejt do të marr

‘Fast and Furious’ njihet si film për shfaqjen e disa skenave më të çmendura, e po ashtu veturave fantastike e super të shpejta, transmet

Një lajm i mirë vjen për të gjithë ata që e përdorin Instagram- in, pasi tani do të kenë mundësi të lundrojnë në të pa pasur internet apo

Të gjithë e dinë se nuk duhet të lënë një smartfon jashtë vëmendjes në një vend publik dhe megjithatë smartfonat vazhdojnë të vidhen në ç

Modeli G-Class që Mercedes pritet së shpejti të nxjerrë në treg do t’i ngjajë atij të prodhuar në vitin 1979, forma do të jetë e njëjtë,

Nëse dëshironi të blini një smartphone të tipit iPhone të lirë por të bllokuar me iCloud kjo video ju tregon ekzaktësisht hapat që duhet

Marka e luksit Truly Exquisite, e specializuar në personalizimin e pajisjeve smart, ka prezantuar disa versione me të vërtetë ekskluzive