Ja çfarë ndryshimesh ka pësuar butoni like në Facebook

24/02/2016 - 17:17

Butoni Like i Facebookut që del poshtë postimeve ka pësuar ndyshime. Tani ke mund të zgjedhësh nëse të pëlqen, e do, apo je e mërzitur për atë postim.

Ka pesë alternativa që e bëjnë me kuptim përdorimin e atij butoni, sepse jo gjithmonë të pëlqen ajo që shkruhet në status, por deri tani kjo ka qenë e vetmja mundësi për të shprehur mbështetjen. Nëse një mik është në spital ju nuk mund ta pëlqeni lajmin apo nëse dikush shkruan që ndërpritet transporti publik në qytet gjatë gjithë paradites. Tani ju mund të shprehni trishtimin. Apo inatin.

Pesë mundësitë në vend të like janë like,  love, haha, wow, sad dhe angry, në shqip, pëlqim, dashuri, qesh, habitesh, trishtohesh ose nervozohesh…Më shumë emocione. Ato shfaqen pasi prek Like.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

YouTube ka lëshuar një opsion tjetër që kujton përdoruesit të ndalojnë së shikuari video dhe të shkojnë që të flenë.

Rekord i ri për Zoom, videochat që u bë shumë i njohur pas epidemisë së koronavirusit.

Gjigandi i mediave sociale sjell dizanjin e ri të dekstopit, për të gjithë përdoruesit e tij.

Në 2020 interneti nuk është më luks, është një domosdoshmëri. Një router wi-fi ndodhet pothuajse në çdo shtëpi.

Çdokush mund të lexojë mesazhet në Instagram pa qenë nevoja që dërguesi ta kuptojë… e kjo falë një “truku” të vogël.

Facebook ka fshirë qindra llogari – më shumë se gjysma e tyre me qendër në Rusi, Iran dhe Gjeorgji – pasi ka zbuluar se ato u përkisnin r

Kompania Google është duke zhvilluar kartën e saj të debitit, si ‘fizike’ ashtu edhe ‘virtuale, e cila do të jetë rivalja e Apple Card.

Rreth 80% e të gjithë trafikut të të dhënave të telefonisë celulare në Norvegji kalon në infrastrukturën e kompanisë ‘Telenor’.

Apple dhe Google kanë bashkuar forcat dhe po punojnë së bashku për të krijuar një teknologji që do të paralajmërojë njerëzit nëse kanë qe

Në kohën e pandemisë, janë përhapur edhe shumë teori mbi shkaqet e mundshme të virusit.