Jo vetëm telefon. Apple befason edhe me orë (FOTO & VIDEO)

09/09/2014 - 21:34

SHBA, 9 shtator 2014 - Pas shumë vitesh që është përfolur, Apple ka prezantuar edhe orën e parë, të quajtur "Apple Watch".

Ndersa pronari i kompanisë, Tim Cook ka përfunduar prezantimin e iPhone 6 dhe 6 Plus, ai ka thënë:

"Nuk kemi përfunduar ende. Kemi edhe një gjë".

Ora Apple ka edhe version e iOS 8.

"Ne pëlqejmë që teknologjinë ta bëjmë sa më shumë personale dhe t'i lejojmë përdoruesit tonë që ata të kenë gjëra që kurrë nuk i kanë imagjinuar. Kemi punuar shumë për të nxjerrë edhe këtë produkt", ka thënë ai. 

iPhone 6 dhe 6 Plus, prezantohen në sallën ku Steve Jobs 30 vjet më parë prezantoi Mac'un

Apple ka sjellur iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus.

Lancimi i serisë më të re të iPhone ishte nje ngjarje e madhe ne qytetin e teknologjise, ne Cupertino te Kalifornise.

iPhone 6 është prezantuar nga pronari i kompanisë, Tim Cook.

Kjo seri është prezantuar në vendin e njëjtë ku Steve Jobs na kishte ofruar pamjen e parë të Mac, tri dekada më parë. 

Ashtu siç është pritur, iPhone 6 ka një ekran më të madh se iPhone 5s dhe vjen në dy madhësi.

Versioni më i vogël do të quhet iPhone 6 derisa versioni më i madh quhet iPhone 6 Plus.

/agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

TikTok njoftoi se do të ndalojë së ofruari aplikacionin në Hong Kong pasi rajoni miratoi një ligj të sigurisë kombëtare që i jep fuqi të

Kompanitë si Coca-Cola, Adidas, Ford dhe Lego po bojkotojnë Facebookun këtë muaj, duke tërhequr reklama nga rrjeti social në Shtetet e Ba

Nga sot, mesazhi “vini një maskë për të ndihmuar në parandalimin e përhapjes së COVID-19” do t’i shfaqet kujtdo në Facebook dhe

Më shumë se 400 marka të njohura, përfshirë ikonat globale si, Coca-Cola, Adidas dhe Starbucks, pritet të largojnë reklamat e tyre nga gj

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg ka humbur 7.2 miliardë dollarë pasi disa kompani hoqën reklamat nga rrjeti i Facebook Inc.

Një nga masat më të mira parandaluese për përhapjen e koronavirusit është larja plotësisht dhe rregullisht e duarve për të paktën 20 seko

Rrjeti social, Twitter ka dërguar një email te klientët e tij të biznesit, për t’u thënë se informacionet personale mund të jenë “vjedhur

Rrjeti i ri social, TikTok mund të inkurajojë probleme në lidhje me ushqimin, sidomos tek njerëzit që vuajnë nga çrregullimet në të ngrën

Një gjurmues është instaluar në telefonat inteligjentë, edhe pse përdoruesit e këtyre aparateve nuk e kanë shkarkuar dhe nuk janë në dije

Smartwatchi i Samsung tashmë mund të masë edhe presionin e gjakut.