Jo vetëm telefon. Apple befason edhe me orë (FOTO & VIDEO)

09/09/2014 - 21:34

SHBA, 9 shtator 2014 - Pas shumë vitesh që është përfolur, Apple ka prezantuar edhe orën e parë, të quajtur "Apple Watch".

Ndersa pronari i kompanisë, Tim Cook ka përfunduar prezantimin e iPhone 6 dhe 6 Plus, ai ka thënë:

"Nuk kemi përfunduar ende. Kemi edhe një gjë".

Ora Apple ka edhe version e iOS 8.

"Ne pëlqejmë që teknologjinë ta bëjmë sa më shumë personale dhe t'i lejojmë përdoruesit tonë që ata të kenë gjëra që kurrë nuk i kanë imagjinuar. Kemi punuar shumë për të nxjerrë edhe këtë produkt", ka thënë ai. 

iPhone 6 dhe 6 Plus, prezantohen në sallën ku Steve Jobs 30 vjet më parë prezantoi Mac'un

Apple ka sjellur iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus.

Lancimi i serisë më të re të iPhone ishte nje ngjarje e madhe ne qytetin e teknologjise, ne Cupertino te Kalifornise.

iPhone 6 është prezantuar nga pronari i kompanisë, Tim Cook.

Kjo seri është prezantuar në vendin e njëjtë ku Steve Jobs na kishte ofruar pamjen e parë të Mac, tri dekada më parë. 

Ashtu siç është pritur, iPhone 6 ka një ekran më të madh se iPhone 5s dhe vjen në dy madhësi.

Versioni më i vogël do të quhet iPhone 6 derisa versioni më i madh quhet iPhone 6 Plus.

/agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas studiuesve të sigurisë, problemi i fundit i WhatsApp mund të lejojë që hakerat të vjedhin mesazhet, fotot, videot dhe informacionet

Inteligjenca artificiale mund të parashikojë se ku dhe kur rrufeja do të bjerë brenda një intervali prej 30 kilometrash me një paraprirje

Audi ka lançuar modelin S8 për vitin 2020, i cili do bëjë debutimin publik javën e radhës në Auto Show-in e Los Angelosit.

Motorola Razr 2019 rikthen një nga telefonët më ikonë të kompanisë në vitet 2000.

“Facebook” njoftoi se ka fshirë rreth 5.4 miliardë profile të rreme në rrjetin social më të njohur në botë.

Automjetet antiplumb po bëhen gjithnjë e më shumë pjesë e industrisë së automobilave.

Ekspertët e teknologjisë kanë paralajmëruar përdoruesit e celularëve me sistem operativ Android që të heqin disa aplikacione të cilat jan

 Rjetet sociale si Facebook dhe Instagram janë edhe ndër hapësirat e vetme ku të rinjtë, por jo vetëm, i përdorin masivisht dhe shpenzojn

Këto ditë kur performancat në telefonat inteligjentë kanë filluar të jenë të njëjta, një nga dallimet kryesore që prodhuesit e smartphone

Smartfoni i parë “inteligjent” në botë me një aparat fotografik 108 megapixel është zbuluar nga kompania kineze Xiaomi.