Kërcënimi i Adobe-t, do hidhen në gjyq ata që përdorin Photoshop-in e vjetër

17/05/2019 - 11:14

Klientët që paguajnë rregullisht për përdorimin e Adobe Photoshop kanë kërcënuar se do hidhen në gjyq pasi përdorin versionet e vjetra.

Pas ndërprerjes së versioneve më të vjetra, Adobe u dërgoi email klientëve lidhur me politikat e reja ndaj përdoruesve të cilët nuk i përmbahen rregullave të kompanisë.

“Ne kemi ndërprerë disa versione të vjetra të aplikacioneve Creative Cloud dhe sipas kushteve të marrëveshjes sonë, ju nuk keni leje që ti përdorni më. Ju lutem kini parasysh  që nëse vazhdoni përdorimin e versioneve të vjetra, mund të rrezikoheni që të paditeni për shkelje”, shkruhej në emailin e Adobe.

Sipas AppleInsider, disa përdorues që kanë paguar Adobe prej vitesh nuk ishin të kënaqur me politikat e reja të kompanisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përdoruesit e Instagramit janë të zemëruar pasi aplikacioni ra për herë të dytë në dy ditë.

E dinim që "Facebook" herët a vonë do të prezantonte reklama në aplikacionin "WhatsApp", por tani kemi konfirmimin.

Kompania “Space X” e Elon Musk ka nisur drejt hapësirës sistemin e tij “broadband” të hapësirës.

Xperia 1, smartphoni i kompanisë Sony, do të dalë në shitje në SHBA për 949 $ më 12 korrik.

Hakerat instaluan nga distanca një softuer të mbikëqyrjes në telefona dhe pajisje të tjera që përdornin aplikacionin e mesazheve WhatsApp

Kur njerëzit mendojnë për Inteligjencën Artificiale, me shumë mundësi mendojnë për skena nga filmat aksion, por në të vërtetë, ajo apliko

I fundit që i shtohet listës së televizorëve nga Samsung është “Sero”, i prezantuar para pak kohësh në Seul.

Whatsapp është një nga aplikacionet e mesazheve më të përdorur në botë.

Gjigandi i kërkimit, Google do të ofrojë për përdoruesit opsionin e fshirjes së historisë së kërkimit dhe vendndodhjes pas tre muajsh.