Kompania Google shtyn prezantimin e sistemit të ri operativ Android 11

02/06/2020 - 12:24

Kompania Google ka shtyrë prezantimin e sistemit të ri operativ Android 11 deri në një datë të pacaktuar ende.

Prezantimi i sistemit operativ ishte caktuar për më 3 qershor.

“Nuk është koha për të festuar, ne do t’ju njoftojmë së shpejti”, thuhet në njoftim të publikuar në faqen zyrtare të profilit të zhvilluesit të Android, pa shpjegime të mëtejshme.

Google, disa javë më parë kishte anuluar konferencën e zhvilluesve të saj, të planifikuar zakonisht në fund të majit për shkak të emergjencës së koronavirusit.

Android 11 pritet në vjeshtë kur duhet të debutojë në versionin e tij të fundit në bordin e gjeneratës së re të telefonave inteligjentë Pixel 5.

Sipas kompanisë, midis risive të Android 11 do të jetë gjithashtu edhe një funksion që ju lejon të kuptoni nëse pajisja është e lidhur me një rrjet 5G për të përfituar nga shpejtësia e standardit të ri të rrjetit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Whatsapp është padyshim aplikacioni më popullor i mesazheve, me 1.5 miliardë përdorues aktiv të përditshëm.

TikTok njoftoi se do të ndalojë së ofruari aplikacionin në Hong Kong pasi rajoni miratoi një ligj të sigurisë kombëtare që i jep fuqi të

Kompanitë si Coca-Cola, Adidas, Ford dhe Lego po bojkotojnë Facebookun këtë muaj, duke tërhequr reklama nga rrjeti social në Shtetet e Ba

Nga sot, mesazhi “vini një maskë për të ndihmuar në parandalimin e përhapjes së COVID-19” do t’i shfaqet kujtdo në Facebook dhe

Më shumë se 400 marka të njohura, përfshirë ikonat globale si, Coca-Cola, Adidas dhe Starbucks, pritet të largojnë reklamat e tyre nga gj

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg ka humbur 7.2 miliardë dollarë pasi disa kompani hoqën reklamat nga rrjeti i Facebook Inc.

Një nga masat më të mira parandaluese për përhapjen e koronavirusit është larja plotësisht dhe rregullisht e duarve për të paktën 20 seko

Rrjeti social, Twitter ka dërguar një email te klientët e tij të biznesit, për t’u thënë se informacionet personale mund të jenë “vjedhur

Rrjeti i ri social, TikTok mund të inkurajojë probleme në lidhje me ushqimin, sidomos tek njerëzit që vuajnë nga çrregullimet në të ngrën

Një gjurmues është instaluar në telefonat inteligjentë, edhe pse përdoruesit e këtyre aparateve nuk e kanë shkarkuar dhe nuk janë në dije