Koncepti i ri i Nissanit, një “bishë” e vërtetë (FOTO)

Postuar: 14/06/2017 - 11:45

Kompania e njohur japoneze e veturave, Nissan, në panairin e veturave në Buenos Aires ka tërhequr vëmendjen e gjithë të pranishmëve me konceptin e ri të modelit Frontier në version Pick-up, i cili në Evropë njihet me emrin Nissan Navara.

Fjala është për konceptin Frontier Attack, i cili është krijuar në qendrën e Nissanit për dizajn në Brazil, ndërsa sipas të gjitha gjasave në një të ardhme të afërt koncepti i ri mund të bëhet edhe në version seri.

Nissan Frontier Attack vjen me eksterier me ngjyrë të kuqe dhe disa elemente me ngjyrë të zezë si kofano, maska e përparme, pasqyrat, mbajtësit mbi çati, etj., të cilat e bëjnë këtë koncept të duket si një “bishë” e vërtetë, transmeton Koha.net. Po ashtu, koncepti i ri vjen edhe me rrotat e reja me ngjyrë të zezë e gomat Yokohama, dritat e errëta, pragjet e reja, ulëset me ngjyrë të zezë e qepje ngjyrë të kuqe dhe logon “Attack”, ekran 6.2-inç të ndjeshëm në prekje, sistemin e navigacionit, si dhe me detajet tjera me ngjyrë të zezë shkëlqyese në interier.

Gjithashtu, koncepti i ri vjen edhe me sistemin Hill Start Assist, Hill Descent Control dhe Vehicle Dynamic Control.

Sa i përket motorit, Frontier Attack vjen me motor diezel 2.3-litër me kapacitet prej 190 kuajfuqi, në kombinim me marshin manual me gjashtë shpejtësi dhe sistemin e tërheqjes me të gjitha rrotat.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

‘Facebook’ prezantoi sot një program të ri për përdoruesit, të cilët janë të shqetësuar lidhur me privatësinë e fotos së tyre të profilit

Të rejat e fundit të momentin që do tju duhen për pushime, që nga syzet Spectacles të Snapchat për të shpërndarë videot me miqtë, tek pag

I keni parasysh minutat e fundit para nisjes, kur stjuardesa ju thotë kokë më kokë, ‘mbyllni telefonat ose vendosini ‘airplane mode’ dhe

Industria e telekomunikacionit ka regjistruar abonentin e saj të 5 miliardtë, sipas të dhënave të GSMA-së.

McLaren ka shtuar makinën e katërt në vargun e Serive Sportive, duke lançuar modelin e ri 570S Spider.

Modeli kabriolet për herë të parë u prezantua para më shumë se një viti në New York Auto Show.

Kur flitet për motorë kërkimi, mendimi shkon menjëherë te Google, i cili është padyshim një ndër më të mirët.

Duke nisur nga e enjtja e 15 qershorit, Bashkimi Europian i thotë lamtumirë “Roaming”-ut.

Shefi i Apple, Tim Cook, më në fund ka pranuar se gjiganti i teknologjisë po punon mbi teknologjinë e makinave pa shoferë.

Pajisjet e lidhura me internetin mund të përgjohen shumë lehtë.