Lajm i keq për përdoruesit, "Facebook" mund të bëhet me pagesë

28/08/2019 - 11:49

"Facebook" mund të thyejë premtimin se platforma do të jetë gjithmonë falas.

Kohët e fundit, rrjeti gjigand ka ndryshuar sloganin në faqen kryesore.

Nga, "Është falas dhe gjithmonë do të jetë", slogani që shfaqet tashmë në faqen krysore është ndryshuar në: "Është i shpejtë dhe çdo njeri mund të bashkohet".

Ndryshimi thuhet se ka ndodhur rreth datave 6-7 gusht dhe tani kanë nisur dyshimet se për të patur akses në rrjetin social duhet të nisësh të paguash.

Megjithatë të ruajmë qetësinë derisa vet Mark Zuckerberg të vendosë të bëjë një deklaratë zyrtare lidhur me këto aludime.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompania Facebook tha të martën se gjatë tremujorit të dytë të vitit hoqi 7 milionë llogari për shkak se përhapnin informacione të rreme

Gjigandi japonez Toshiba ka shitur aksionet e fundit të kompanisë që zhvillonte kompjuterat Dynabook.

Twitter i ka shprehur interesin kompanisë kineze “ByteDance” për të blerë operacionet në SHBA të aplikacionit “TikTok”, bënë të ditur për

Rrjetet sociale duket se po ia bëjnë të vështirë fushatën elektorale Presidentit amerikan, Donald Trump.

Rrjeti social, Instagram ka prezantuar të mërkurën një mundësi të re në këtë platformë, Instagram Reels, që duket se është përgjigje ndaj

Microsoft, gjiganti i teknologjisë në Shtetet e Bashkuara, ka konfirmuar se është duke vazhduar bisedimet për blerje të operacioneve të a

Presidenti i SHBA-së Donald Trump do të ndalojë Tik Tok-un.

Konfirmohet zyrtarisht nga Apple se prezantimi i modeleve të reja të iPhone do të shtyhet për një periudhë tjetër më vonë gjatë këtij vit

Gjiganti i telekomunikimeve në Kinë, Huawei, e kapërceu kompaninë jug-koreane të teknologjisë, Samsung, duke u bërë shitësi më i madh i s

Twitter i ndaloi djalit të madh të presidentit amerikan, Donald Trump, të bëjë postime për 12 orë.