LG prezanton modelin më të ri 'Ice Cream Smart'

28/01/2015 - 15:34

 28 janar 2015 -  Ice Cream Smart është telefonni më i ri inteligjent nga LG. LG Ice Cream Smart përmban procesorin Qualcomm Snapdragon 400 me katër bërthama me shpejtësi 1.2 GHz, 1GB RAM dhe 8GB hapësirë të brendshme, që mund të zgjerohet nëpërmjet kartës microSD. Ekrani i pajisjes është 3.5 inç me rezolucion 320 x 480 piksel.

Gjithashtu, telefoni ka një kamera të pasme 8 megapikselë, kamera ballore VGA dhe paketën e plotë të internetit, ku përfshihet lidhja LTE dhe DMB-TV. LG Ice Cream Smart operon me sistemin Android 4.4 KitKat. Përmasat e këtij telefoni janë 118.6 × 59.4 × 16.9mm. Një bateri e lëvizshme me kapacitet 1,700mAh fuqizon pajisjen. Akoma nuk dihet se kur ky telefon do të dalë në treg. 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompania Facebook tha të martën se gjatë tremujorit të dytë të vitit hoqi 7 milionë llogari për shkak se përhapnin informacione të rreme

Gjigandi japonez Toshiba ka shitur aksionet e fundit të kompanisë që zhvillonte kompjuterat Dynabook.

Twitter i ka shprehur interesin kompanisë kineze “ByteDance” për të blerë operacionet në SHBA të aplikacionit “TikTok”, bënë të ditur për

Rrjetet sociale duket se po ia bëjnë të vështirë fushatën elektorale Presidentit amerikan, Donald Trump.

Rrjeti social, Instagram ka prezantuar të mërkurën një mundësi të re në këtë platformë, Instagram Reels, që duket se është përgjigje ndaj

Microsoft, gjiganti i teknologjisë në Shtetet e Bashkuara, ka konfirmuar se është duke vazhduar bisedimet për blerje të operacioneve të a

Presidenti i SHBA-së Donald Trump do të ndalojë Tik Tok-un.

Konfirmohet zyrtarisht nga Apple se prezantimi i modeleve të reja të iPhone do të shtyhet për një periudhë tjetër më vonë gjatë këtij vit

Gjiganti i telekomunikimeve në Kinë, Huawei, e kapërceu kompaninë jug-koreane të teknologjisë, Samsung, duke u bërë shitësi më i madh i s

Twitter i ndaloi djalit të madh të presidentit amerikan, Donald Trump, të bëjë postime për 12 orë.