Lista e makinave që mund të vidhen më lehtë

Postuar: 25/12/2017 - 07:36

Një hulumtim i realizuar së fundmi nga ekspertë të makinave, ka përpiluar një listë të veturave që mund të vidhen nga hajdutët. Vetëm në Britani të Madhe gjatë këtij viti janë vjedhur plot 85 mijë vetura, edhe pse pronarët e tyre i kishin në xhepa çelësat e veturave.

Dhe duket se pronarët e veturave BMW dhe Audi janë ndër më të rrezikuarit nga grabitësit. Më poshtë mund ta gjeni listën e veturave që  mund të vidhen më lehtë, ndërsa kjo listë është përpiluar nga kompania gjermane ADAC.

Lista e plotë e veturave:

  • Audi: A3, A4, A6
  • BMW: 730d
  • Citroen: DS4 CrossBack
  • Ford: Galaxy, EcoSport
  • Honda: HR-V
  • Hyundai: Santa Fe CRDi
  • Kia: Optima
  • Lexus: RX 450h
  • Mazda: CX-5
  • Mini: Clubman

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Telefonët me tre kamera janë standardi i ri i industrisë.

   Aplikacioni më i përdorur nga njerëzit për sa i përket dërgimit të mesazheve nuk do mund të shkarkohet më në disa modele Iphone apo An

Interneti do të bllokohet për miliona përdorues në mbarë botën më 11 tetor.

Kompania Samsung do të hedhë në treg në Shtetet e Bashkuara të Amerikës një pajisje të vogël që ndihmon njerëzit të mos humbasin objektet

Një nga rrjetet sociale më të përdorura nga të rinjtë, Instagram, është akuzuar së fundmi se po i inkurajon këta të fundit që të lëndojnë

Të gjithë mendojnë që në krye është Apple ose Samsung por jo. I pari në listë për nga fitimet qëndron Google me plot 302 miliard dollarë

Më 11 tetor interneti do të bllokohet për miliona përdorues në mbarë botën.

“Facebook”-u po zhduket gjithmonë e më shumë në mesin e të rinjve dhe zhgënjimi me platformën kryesore të mediave sociale po shtrihet edh

Në dy dekada Google është zhvilluar nga një firmë e krijuar në një garazh në Kaliforni në koncernin më të fuqishëm të internetit në botë.

   Vlerësimi në treg i “Amazon”, gjiganti i shitjeve me pakicë në internet, kaloi nivelin e një trilionë dollarëve, ndërkohë që vlera e k