Me iPhone-n e ri 6S nuk do t’ju duhet më aparati fotografik

01/09/2015 - 09:13

1 shtator 2015 - Më 9 shtator prezantohet telefoni më i ri iPhone, ai 6S.

Eventi që do të organizohet në San Françisko nuk do të shërbejë vetëm për prezantimin e celularit më të ri, por gjithashtu pritet të ketë edhe risi të tjera.

Nga iPhone 6S, elementi i parë që presin të gjithë eskpertët e fushës, është procesori. Mendohet se do të ketë një procesor më të mirë, të quajtur “A9”. Po ashtu do të ketë edhe rritje të RAM-it.

Një tjetër risi ka të bëjë me kamerën. iPhone do të ketë një kamerë shumë më të mirë, pasi mendohet se do të jetë 12 megapiksel, ndërsa gjithashtu do të ketë dritë për kamerën përpara.

iPhone i ri do të ketë edhe Force Touch, teknologjinë që për herë të parë është përdorur nga Apple në pajisjet MacBook dhe Apple Watch.

/S.L. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Me ndërrimin e dhjetëvjeçarit edhe kompania “Samsung” ka vendosur nga modeli S10 të kalojë tek S20, një telefon që do të ndryshojë fotogr

Gjykata e rrethit Tagansky në Moskë vendosi një gjobë prej katër milion rublash (rreth 58,000 euro) ndaj Facebook dhe Twitter.

Facebook njoftoi sot se ka pezulluar rrjetin e llogarive të përdorura nga inteligjenca ushtarake ruse.

Një version i ri beta i WhatsApp jep indikacione se përdoruesit e Apple së shpejti do të jenë në gjendje të kalojnë në modalitetin e errë

Kompania ushtarake izraelite, Rafael Advanced Defense Systems, do të prezantojë në panairin 2020 Official Singapore Airshow (11-16 shkurt

Produktet e Apple në përgjithësi nuk janë të lira, pasi modele më të përballueshme si iPhone XR dhe iPhone 11 nuk janë saktësisht ato që

Bill Gates, personi i dytë më i pasur në botë, ka blerë superjahtin e së ardhmes që punon vetëm me hidrogjen të lëngshëm, çka do të thotë

Gjigandi i teknologjisë, Apple është gjobitur së fundmi 25 milionë euro për ngadalësim të qëllimshëm të modeleve të sajë të vjetra të iPh

YouTube ka arkëtuar 15 miliardë dollarë nga reklamat vitin e kaluar. Sipas të dhënave të publikuara nga Alphabet, kompania mëmë e Google,

Lënia e telefonit në karikim, sidomos gjatë natës është një zakon i keq që duhet të eliminohet sa më shpejt të jetë e mundur sepse mund t