Mimicker Alarm ja si ju zgjon

25/01/2016 - 18:22

Quhet Mimicker Alarm dhe është një zile dixhitale që shfrytëzon një mënyrë të veçantë për të zgjuar gjumashët.

Përveç alarmit të zakonshëm, të jep mundësinë të zgjedhësh tre lojëra brenda një kohe të përcaktuar ndryshe zilja do të bjerë sërish.

Pra, është e pamundur që t’i të zgjidhësh një nga lojërat e të flesh sërish. Mimicker Alarm bazohet në teknologjinë e :machine learning”, të Microsoft Project Oxford, një platformë e inteligjencës artificiale që njeh zërat, pamjet dhe emocionet. Tre lojrat e zilës janë Express Yourself, Color Capture dhe Tounge Twister. 

I pari i kërko përdoruesit të bëj një foto, duke zgjedhur një mimikë që shpreh një emocion të zgjedhur nga aplikacioni, e dyta, të bësh foton e një objekti me ngjyrën që të jepet. Ndërsa Tounge Twister të kërkon të lexosh thënien që shfaqet në ekran. 

Zgjedh një nga lojërat dhe zilja të jep 30 sekonda kohë që ta përmbushësh. Në të kundërt, Mimicker Alarm mendon se përdoruesi është përgjumur sërish dhe alarmi bie sërish.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rrjetet sociale duket se po ia bëjnë të vështirë fushatën elektorale Presidentit amerikan, Donald Trump.

Rrjeti social, Instagram ka prezantuar të mërkurën një mundësi të re në këtë platformë, Instagram Reels, që duket se është përgjigje ndaj

Microsoft, gjiganti i teknologjisë në Shtetet e Bashkuara, ka konfirmuar se është duke vazhduar bisedimet për blerje të operacioneve të a

Presidenti i SHBA-së Donald Trump do të ndalojë Tik Tok-un.

Konfirmohet zyrtarisht nga Apple se prezantimi i modeleve të reja të iPhone do të shtyhet për një periudhë tjetër më vonë gjatë këtij vit

Gjiganti i telekomunikimeve në Kinë, Huawei, e kapërceu kompaninë jug-koreane të teknologjisë, Samsung, duke u bërë shitësi më i madh i s

Twitter i ndaloi djalit të madh të presidentit amerikan, Donald Trump, të bëjë postime për 12 orë.

Shkencëtarët në Australi pretendojnë se kanë ndërtuar një bateri që mund ta mbajë telefonin për pesë ditë pa karikim, ose të karikojë një

Një dobësi në sigurinë e telefonit mund t’i japë mundësinë hakerave që të "shkatërrojnë" smartphone-in tuaj.

Përdoruesit e Google Chrome janë këshilluar që të bëjnë kujdes nëse ju shfaqet një tabelë ku njoftohen se duhet të përditësojnë versionin