A mund të bllokosh Mark Zuckerberg-un në Facebook?

06/11/2015 - 15:10

6 nëntor 2015 – Një përdorues i Reddit, i cili u përpoq të bllokonte Mark Zuckerberg-un në Facebook, zbuloi se kjo është e pamundur. Mesa duket personi i vetëm në botë që nuk mund ta fshish nga rrjeti social është vetë pronari i tij.

Përdoruesi i Reddit ka postuar fotot teksa tentonte të bllokonte kreun e Facebook-ut, por ajo tregonte një mesazh gabimi.

Por pse?

Një zëdhënës i Facebook-ut ka thënë për Mashable se kjo ndodh pasi shumë njerëz janë përpjekur të bllokojnë shefin: “Në rrethana shumë të rralla, një fushate virale do të udhëzonte shumë njerëz të bllokonin në mënyrë të gabuar të njëjtin person. Ky sistem është bërë kështu për të mbrojtur persona me eksperiencë nga fushata të tilla”, ka thënë ai. TCH

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeçare Larry Tesler, personi që shpiku opsionin e “copy-paste” në kompjuter.

YouTube ka festuar 15-vjetorin e krijimit.

Kompania amerikane “Apple” ka njoftuar se për shkak të gjendjes së emergjencës në Kinë nga koronavirusi, të ardhurat e saj do të jenë të

Me ndërrimin e dhjetëvjeçarit edhe kompania “Samsung” ka vendosur nga modeli S10 të kalojë tek S20, një telefon që do të ndryshojë fotogr

Gjykata e rrethit Tagansky në Moskë vendosi një gjobë prej katër milion rublash (rreth 58,000 euro) ndaj Facebook dhe Twitter.

Facebook njoftoi sot se ka pezulluar rrjetin e llogarive të përdorura nga inteligjenca ushtarake ruse.

Një version i ri beta i WhatsApp jep indikacione se përdoruesit e Apple së shpejti do të jenë në gjendje të kalojnë në modalitetin e errë

Kompania ushtarake izraelite, Rafael Advanced Defense Systems, do të prezantojë në panairin 2020 Official Singapore Airshow (11-16 shkurt

Produktet e Apple në përgjithësi nuk janë të lira, pasi modele më të përballueshme si iPhone XR dhe iPhone 11 nuk janë saktësisht ato që

Bill Gates, personi i dytë më i pasur në botë, ka blerë superjahtin e së ardhmes që punon vetëm me hidrogjen të lëngshëm, çka do të thotë