NASA teston disqe fluturuese

19/09/2014 - 09:20

USA 19 Shtator 2014 - Agjencia Hapësinore Amerikane NASA ka kryer disa teste të çuditshme mbi Paqësor. Ajo po kryen prova me një mjet të ri hapësinor për t’u ulur mbi sipërfaqen e Marsit. Ky mjet i ri është një disk fluturues i ndërtuar nga Agjencia për të perfeksionuar uljet në Mars. Gjithçka bëhet për të shpejtuar procesin e uljes së disa astronautëve mbi sipërfaqen e planetit të kuq.

/"Agjencia e Lajmeve Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Volkswagen ka nisur shitjet e T-Roc R të ri në tregun evropian si versionin më të fuqishëm midis SUV-ve të tij kompaktë.

Kina prezanton  për publikun “superpeshkaqenin".

Kompania amerikane, Apple ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë

Aplikacioni celular në Instagram po pëson disa ndryshime, dhe skeda “Following” do të hiqet së shpejti nga menyja.

Telefonat e ardhshëm të kompanisë Google do të dinë nëse ka pasur një aksident dhe do të thërrasin për ndihmë urgjencën duke përdorur sen

Facebook ka mbyllur një sërë faqesh të cilat promovonin vlerat dhe patriotizmin amerikan si dhe presidentin Trump pasi zbuluan se menaxh

A mundet një kompjuter të tregojë se çfarë është në modë dhe çfarë jo? Sigurisht që po dhe falë inteligjencës artificiale.

“Dark mode” ose modaliteti që redukton konsumin e baterisë së telefonit dhe mbron sytë tanë, pasi “infektoi” aplikacionet e njohura si Tw