Ndryshimi i radhës që po planifikon të bëjë Facebook

Postuar: 21/01/2018 - 20:36

Facebook po teston aftësinë për përdoruesit që të ngarkojnë imazhe dhe video që qëndrojnë 24 or përmes Desktop. Shpejt, përdoruesit do të jenë në gjendje të zgjedhin një buton për ngarkimin e fotove dhe videove të ngjashme me mënyrën, raporton TechCrunch.

Kur tregimet filluan marsin e kaluar, përdoruesit e Facebook panë një numër ndryshimesh të faqes për ta promovuar atë. Deri në vjeshtë, Facebook lejoi përdoruesit të kalojnë nëpër publikimet e tyre të Instagram në Facebook.

Kohët e fundit, ai bashkoi versionin e Messengerit me aplikacionin kryesor të Facebook, duke u mundësuar përdoruesve të publikojnë foto gjatë 24 orëve, për të treguar si po kalojnë.

Në Facebook ende nuk po shihet që ka rritje si Instagram-i, me publikimin e Instastoryt.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Interneti do të bllokohet për miliona përdorues në mbarë botën më 11 tetor.

Kompania Samsung do të hedhë në treg në Shtetet e Bashkuara të Amerikës një pajisje të vogël që ndihmon njerëzit të mos humbasin objektet

Një nga rrjetet sociale më të përdorura nga të rinjtë, Instagram, është akuzuar së fundmi se po i inkurajon këta të fundit që të lëndojnë

Të gjithë mendojnë që në krye është Apple ose Samsung por jo. I pari në listë për nga fitimet qëndron Google me plot 302 miliard dollarë

Më 11 tetor interneti do të bllokohet për miliona përdorues në mbarë botën.

“Facebook”-u po zhduket gjithmonë e më shumë në mesin e të rinjve dhe zhgënjimi me platformën kryesore të mediave sociale po shtrihet edh

Në dy dekada Google është zhvilluar nga një firmë e krijuar në një garazh në Kaliforni në koncernin më të fuqishëm të internetit në botë.

   Vlerësimi në treg i “Amazon”, gjiganti i shitjeve me pakicë në internet, kaloi nivelin e një trilionë dollarëve, ndërkohë që vlera e k

Edhe pse telefonat celularë janë përmirësuar ndjeshëm në shumë aspekte, bateria e tyre nuk ka fuqinë e dikurshme.

Aplikacioni i njohur i mesazheve Whatspp do të pësojë ndryshime.