Një asteroid është nisur drejt Tokës?

11/12/2014 - 13:09

  • Medie të huaja shkruajnë se drejt planetit tonë po lëviz një asteroid sa një bjeshkë e vogël.

11 dhjetor 2014-  Edhe pse, sipas përllogaritjeve pritet që ai pas 150 vjetëve ta godasë Tokën, frika nga katastrofa është e madhe. Siç supozohet, goditja do të mund të ishte shumë më e fuqishme, se sa ajo që një asteroid  shkaktoi vjet në Rusi. Asteroidet është vështirë të filmohen pasi ata, për shkak të fushave të gravitacionit, e ndërrojnë rrugëtimin. Megjithatë nga NASA thonë se nuk duhet të shqetësohemi, pasi asteroidi do të kalojë larg Tokës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Volkswagen ka nisur shitjet e T-Roc R të ri në tregun evropian si versionin më të fuqishëm midis SUV-ve të tij kompaktë.

Kina prezanton  për publikun “superpeshkaqenin".

Kompania amerikane, Apple ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë

Aplikacioni celular në Instagram po pëson disa ndryshime, dhe skeda “Following” do të hiqet së shpejti nga menyja.

Telefonat e ardhshëm të kompanisë Google do të dinë nëse ka pasur një aksident dhe do të thërrasin për ndihmë urgjencën duke përdorur sen

Facebook ka mbyllur një sërë faqesh të cilat promovonin vlerat dhe patriotizmin amerikan si dhe presidentin Trump pasi zbuluan se menaxh

A mundet një kompjuter të tregojë se çfarë është në modë dhe çfarë jo? Sigurisht që po dhe falë inteligjencës artificiale.

“Dark mode” ose modaliteti që redukton konsumin e baterisë së telefonit dhe mbron sytë tanë, pasi “infektoi” aplikacionet e njohura si Tw