Një asteroid është nisur drejt Tokës?

11/12/2014 - 13:09

  • Medie të huaja shkruajnë se drejt planetit tonë po lëviz një asteroid sa një bjeshkë e vogël.

11 dhjetor 2014-  Edhe pse, sipas përllogaritjeve pritet që ai pas 150 vjetëve ta godasë Tokën, frika nga katastrofa është e madhe. Siç supozohet, goditja do të mund të ishte shumë më e fuqishme, se sa ajo që një asteroid  shkaktoi vjet në Rusi. Asteroidet është vështirë të filmohen pasi ata, për shkak të fushave të gravitacionit, e ndërrojnë rrugëtimin. Megjithatë nga NASA thonë se nuk duhet të shqetësohemi, pasi asteroidi do të kalojë larg Tokës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një raport i fundit për iPhone-n e ardhshëm thotë se telefoni do të ketë një kamër të pasme 3D.

Gazeta e Spitalit Infektiv (JHI) këshillon se koronavirusi mund të jetë në smartphonet tanë të cilët gjithashtu duhet të pastrohen pasi i

Google Translate është platforma më e përdorur nga lundruesit e internetit që kërkojnë një përkthim të shpejtë në dhjetëra gjuhë të ndrys

Twitter kërkoi nga punonjësit e tij të punojnë nga shtëpitë, për të ndihmuar në frenimin e përhapjes së koronavirusit.

Është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeçare Larry Tesler, personi që shpiku opsionin e “copy-paste” në kompjuter.

YouTube ka festuar 15-vjetorin e krijimit.

Kompania amerikane “Apple” ka njoftuar se për shkak të gjendjes së emergjencës në Kinë nga koronavirusi, të ardhurat e saj do të jenë të

Me ndërrimin e dhjetëvjeçarit edhe kompania “Samsung” ka vendosur nga modeli S10 të kalojë tek S20, një telefon që do të ndryshojë fotogr

Gjykata e rrethit Tagansky në Moskë vendosi një gjobë prej katër milion rublash (rreth 58,000 euro) ndaj Facebook dhe Twitter.

Facebook njoftoi sot se ka pezulluar rrjetin e llogarive të përdorura nga inteligjenca ushtarake ruse.