Një iPhone 6 veçantë, shitet me 3.5 milionë dollarë

12/02/2015 - 12:54

12 shkurt 2015 -  Goldgenie po shet një iPhone 6 të veçantë që kushton gati 3.5 milionë dollarë; versioni bazë i iPhone 6 i larë në ar kushton gati 15 mijë dollarë. Ky është një telefon në tri lloje, i larë në ar 24 karat, në ar ngjyrë rozë ose platin.

Sipas Daily Star, iPhone 6 mund të përfshijë gjithashtu diamantet tradicionalë ngjyrë të bardhë, së bashku me pjesët në ngjyrë rozë dhe të zezë, safirët, smeril, topaz, smerald, rubin dhe turmalinë.

Ndërkohë, dyqani me pakicë shet gjithashtu një version ‘Limited Edition Gulf Elite’ të iPhone 6, ku blerësit mund të zgjedhin stemën sipas shtetit ku jetojnë: Bahrain, Irak, Kuvajt, Oman, Qatar, Arabia Saudite dhe Shtetet e Bashkuara Arabe, në anën e pasme të iPhone-it.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjithçka duket se po i kthehet normalitet, pas periudhës së mbylljes si pasojë e pandemisë së koronavirusit.

Kompania Google ka shtyrë prezantimin e sistemit të ri operativ Android 11 deri në një datë të pacaktuar ende.

YouTube ka lëshuar një opsion tjetër që kujton përdoruesit të ndalojnë së shikuari video dhe të shkojnë që të flenë.

Rekord i ri për Zoom, videochat që u bë shumë i njohur pas epidemisë së koronavirusit.

Gjigandi i mediave sociale sjell dizanjin e ri të dekstopit, për të gjithë përdoruesit e tij.

Në 2020 interneti nuk është më luks, është një domosdoshmëri. Një router wi-fi ndodhet pothuajse në çdo shtëpi.

Çdokush mund të lexojë mesazhet në Instagram pa qenë nevoja që dërguesi ta kuptojë… e kjo falë një “truku” të vogël.

Facebook ka fshirë qindra llogari – më shumë se gjysma e tyre me qendër në Rusi, Iran dhe Gjeorgji – pasi ka zbuluar se ato u përkisnin r

Kompania Google është duke zhvilluar kartën e saj të debitit, si ‘fizike’ ashtu edhe ‘virtuale, e cila do të jetë rivalja e Apple Card.

Rreth 80% e të gjithë trafikut të të dhënave të telefonisë celulare në Norvegji kalon në infrastrukturën e kompanisë ‘Telenor’.