Njihuni me Audin kabriolet më të shpejtë të ndërtuar ndonjëherë (FOTO)

Postuar: 15/06/2017 - 16:05

Modeli kabriolet për herë të parë u prezantua para më shumë se një viti në New York Auto Show.

Por, një vit më vonë, prodhuesi Gjerman ka shpalosur versionin më të fuqishëm Plus, që ka nderin të jetë makina kabriolet më e shpejtë që Audi ka ndërtuar ndonjëherë, transmeton Express. Ngjashëm më modelin me tavan të përforcuar, Spyder Plus ka motor me ajrosje natyrale 5.2-litër V10 i cili prodhon 610 kf. Përshpejtimin nga 0-100 km/h e arrin për 3.3 sekonda, që është 0 sekonda më shpejt se R8 V10 Spyder.

Ky model mund të jetë i fundit me motor me ajrosje natyrale, tani Audi duket se këta do t'i zëvendësojë me motorët V10 me turbo kompresor.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

‘Facebook’ prezantoi sot një program të ri për përdoruesit, të cilët janë të shqetësuar lidhur me privatësinë e fotos së tyre të profilit

Të rejat e fundit të momentin që do tju duhen për pushime, që nga syzet Spectacles të Snapchat për të shpërndarë videot me miqtë, tek pag

I keni parasysh minutat e fundit para nisjes, kur stjuardesa ju thotë kokë më kokë, ‘mbyllni telefonat ose vendosini ‘airplane mode’ dhe

Industria e telekomunikacionit ka regjistruar abonentin e saj të 5 miliardtë, sipas të dhënave të GSMA-së.

McLaren ka shtuar makinën e katërt në vargun e Serive Sportive, duke lançuar modelin e ri 570S Spider.

Kompania e njohur japoneze e veturave, Nissan, në panairin e veturave në Buenos Aires ka tërhequr vëmendjen e gjithë të pranishmëve me ko

Kur flitet për motorë kërkimi, mendimi shkon menjëherë te Google, i cili është padyshim një ndër më të mirët.

Duke nisur nga e enjtja e 15 qershorit, Bashkimi Europian i thotë lamtumirë “Roaming”-ut.

Shefi i Apple, Tim Cook, më në fund ka pranuar se gjiganti i teknologjisë po punon mbi teknologjinë e makinave pa shoferë.

Pajisjet e lidhura me internetin mund të përgjohen shumë lehtë.