Opsioni i ri i YouTube: Koha për të fjetur...

25/05/2020 - 11:28

YouTube ka lëshuar një opsion tjetër që kujton përdoruesit të ndalojnë së shikuari video dhe të shkojnë që të flenë.

Opsioni është i disponueshëm në pajisjet Android dhe iPhone dhe shfaqet gjatë natës në orar të caktuar.

Gjigandi teknologjik filloi ta nxirrte kujtuesin për përdoruesit javën e kaluar.

Megjithatë ky opsion i ri nuk do të ketë mundësinë për t’u përdorur në versionin desktop.

“Është shumë e rëndësishme që të vendosim disa kufij, për të ndihmuar të menaxhojmë se sa kohë kemi kaluar online”, tha YouTube në një deklaratë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aplikacioni Whatsapp, një nga më të njohurit dhe ka pasur probleme këtë mbrëmje. Ky aplikacion ka rënë në të gjithë botën dhe përdoruesit

Njerëzit që jetojnë në vende ku trafiku është shumë i madh përballen me një problem gjatë muajve të verës: mbajtja e dritareve hapur do t

Analistët e industrisë teknike bëjnë të ditur se iPhone 12 do të jetë më i shtrenjtë se iPhone 11.

Apple ka prezantuar disa javë më parë versionin më të ri të sistemit operativ IOS 14 për iPhone dhe iPad.

Në vazhdën e studimeve që po kryejnë shkencëtarët për të zbuluar sa më shumë rreth COVID-19 është zbuluar një fakt interesant për vitamin

Whatsapp është padyshim aplikacioni më popullor i mesazheve, me 1.5 miliardë përdorues aktiv të përditshëm.

TikTok njoftoi se do të ndalojë së ofruari aplikacionin në Hong Kong pasi rajoni miratoi një ligj të sigurisë kombëtare që i jep fuqi të

Kompanitë si Coca-Cola, Adidas, Ford dhe Lego po bojkotojnë Facebookun këtë muaj, duke tërhequr reklama nga rrjeti social në Shtetet e Ba

Nga sot, mesazhi “vini një maskë për të ndihmuar në parandalimin e përhapjes së COVID-19” do t’i shfaqet kujtdo në Facebook dhe

Më shumë se 400 marka të njohura, përfshirë ikonat globale si, Coca-Cola, Adidas dhe Starbucks, pritet të largojnë reklamat e tyre nga gj