Përbindëshi i kuq

18/10/2014 - 00:10

DURRËS, 18 tetor 2014-  Lamborghini Urus (urus – kau i egër) do të prodhohet  në Evropën Lindore në 2017, ndërsa shitjet do të fillojnë në 2018.

Një tjetër shenjë që Lamborghini do të bëhet gjithnjë e më tepër e kërkuar ?!Shumë e mundshme! Sipas thashethemeve të fundit, grupi Volksëagen ka zbuluar Lamborghini SUV do të prodhohet në fabrikën e Volkswagen-it në Sllovaki.

Seria Lamborghini Urus do të jetë në shitje nga 2018 dhe do të prodhohen në VAG Bratislavë, Sllovaki. Ai do të lindë së bashku me kushërinjtë e tij Porsche Cayenne, Audi Q7, Volkswagen Touareg, madje dhe me crossover-in e nënshkruar Bentley i cili duhet të mbërrijë në vitin 2016.

Me sa duket”përbindëshi i kuq” do të jetë një makinë që do të pushtojë zemrat e të gjithëve. Lum kush do ta ketë!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kina prezanton  për publikun “superpeshkaqenin".

Kompania amerikane, Apple ka larguar një aplikacion që kanë shfrytëzuar protestuesit në Hong Kong për të regjistruar lëvizjet e policisë

Aplikacioni celular në Instagram po pëson disa ndryshime, dhe skeda “Following” do të hiqet së shpejti nga menyja.

Telefonat e ardhshëm të kompanisë Google do të dinë nëse ka pasur një aksident dhe do të thërrasin për ndihmë urgjencën duke përdorur sen

Facebook ka mbyllur një sërë faqesh të cilat promovonin vlerat dhe patriotizmin amerikan si dhe presidentin Trump pasi zbuluan se menaxh

A mundet një kompjuter të tregojë se çfarë është në modë dhe çfarë jo? Sigurisht që po dhe falë inteligjencës artificiale.

“Dark mode” ose modaliteti që redukton konsumin e baterisë së telefonit dhe mbron sytë tanë, pasi “infektoi” aplikacionet e njohura si Tw

Facebook ka blerë “CTRL-Labs”, një kompani që mundëson ndërveprimin mes njeriut dhe smartfonëve vetëm me anë të valëve të lëshuara nga tr