Përbindëshi i kuq

18/10/2014 - 00:10

DURRËS, 18 tetor 2014-  Lamborghini Urus (urus – kau i egër) do të prodhohet  në Evropën Lindore në 2017, ndërsa shitjet do të fillojnë në 2018.

Një tjetër shenjë që Lamborghini do të bëhet gjithnjë e më tepër e kërkuar ?!Shumë e mundshme! Sipas thashethemeve të fundit, grupi Volksëagen ka zbuluar Lamborghini SUV do të prodhohet në fabrikën e Volkswagen-it në Sllovaki.

Seria Lamborghini Urus do të jetë në shitje nga 2018 dhe do të prodhohen në VAG Bratislavë, Sllovaki. Ai do të lindë së bashku me kushërinjtë e tij Porsche Cayenne, Audi Q7, Volkswagen Touareg, madje dhe me crossover-in e nënshkruar Bentley i cili duhet të mbërrijë në vitin 2016.

Me sa duket”përbindëshi i kuq” do të jetë një makinë që do të pushtojë zemrat e të gjithëve. Lum kush do ta ketë!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E veçanta me këtë markë telefoni të prodhuesit Transsion që ka pushtuar Afrikën, është se kompania vjen nga Kina, por nuk ka shitur asnjë

Ekspertët për sigurinë e automjeteve kanë listuar 10 makinat më të sigurta për vitin 2019, të cilat kanë kaluar me sukses provën e siguri

Kina ka publikuar pamjet e para trepërmasore bazuar në të dhënat nga sateliti i vrojtimit të Tokës "Gaofen-7", i lëshuar së fundmi.

Përmes një vendimi, qeveria shqiptare ka miratuar në parim memorandumin e bashkëpunimit me SHBA-në, sa i takon sigurisë së rrjetit 4G dhe

WhatsApp ka njoftuar se ky aplikacion nuk do të funksionojë më në smartphone-t e vjetër.

Themeluesit e Google, Larry Page dhe Sergey Brin, dhanë dorëheqje nga rolet e tyre në kompaninë simotër të gjigantit të teknologjisë.

Makina më e shpejtë në botë është prezantuar në Dubai Motor Show këtë javë.

Një studim i kryer nga kërkuesit në universitetin e Pensilvanisë, pretendon se është i pari që gjen një lidhje rastësore direkte mes heqj

Kur Huawei Mate 30 Pro debutoi në shtator, u vu re një detaj dizajni i cili është adoptuar në masë nga prodhuesit e telefonëve flagshipë

Sipas studiuesve të sigurisë, problemi i fundit i WhatsApp mund të lejojë që hakerat të vjedhin mesazhet, fotot, videot dhe informacionet