Pas 40 vitesh Mercedes risjell modelin G-Class (FOTO)

Postuar: 19/04/2017 - 17:27

Modeli G-Class që Mercedes pritet së shpejti të nxjerrë në treg do t’i ngjajë atij të prodhuar në vitin 1979, forma do të jetë e njëjtë, megjithëse të gjitha gjërat e tjera do t’i ndryshohen.

Zyrtarë të kompanisë Mercedes, kanë bërë të ditur se modeli ri i kësaj serie, që prezantohet në fund të shtatorit, vjen me shumë risi.

“Forma katrore nuk do të hiqet, por shumë ndryshime do të pësojë pjesa e jashtme së bashku me atë të brendshme”,- është thënë lidhur me rastin.

Nuk bëhen të ditura detajet, por makina që është e aftë edhe për terrene të vështira, në të ardhmen mund të ketë më shumë se 416 kuaj fuqi ndryshe nga sa ka tani.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në një jetë sociale dixhitale të dominuara nga fotot, ku nga Facebook dhe Snapchat kanë zënë vendin e fjalëve, personat e verbër, që janë

Kompania e Mercedez Benz ka projektuar një jaht luksoz për lundrim nëpër ujërat e botës.

Nokia ka nxjerrë në treg për herë të parë një kamera 360° , ku për të blerë një të tille duhet një shumë marramendëse.

Nëse keni pritur me padurim daljen në treg të “Samsung Galaxy S8” dhe “Galaxy S8+”, atëherë pritja juaj shumë shpejt do të marr

‘Fast and Furious’ njihet si film për shfaqjen e disa skenave më të çmendura, e po ashtu veturave fantastike e super të shpejta, transmet

Një lajm i mirë vjen për të gjithë ata që e përdorin Instagram- in, pasi tani do të kenë mundësi të lundrojnë në të pa pasur internet apo

Të gjithë e dinë se nuk duhet të lënë një smartfon jashtë vëmendjes në një vend publik dhe megjithatë smartfonat vazhdojnë të vidhen në ç

Nëse dëshironi të blini një smartphone të tipit iPhone të lirë por të bllokuar me iCloud kjo video ju tregon ekzaktësisht hapat që duhet

Një kornizë e hollë, në linjë me Infinity Display të vendosur nga Samsung tek Galaxy 8, dhe një bateri e dyfishtë në gjendje të zgjasë je

Marka e luksit Truly Exquisite, e specializuar në personalizimin e pajisjeve smart, ka prezantuar disa versione me të vërtetë ekskluzive