Pas 40 vitesh Mercedes risjell modelin G-Class (FOTO)

Postuar: 19/04/2017 - 17:27

Modeli G-Class që Mercedes pritet së shpejti të nxjerrë në treg do t’i ngjajë atij të prodhuar në vitin 1979, forma do të jetë e njëjtë, megjithëse të gjitha gjërat e tjera do t’i ndryshohen.

Zyrtarë të kompanisë Mercedes, kanë bërë të ditur se modeli ri i kësaj serie, që prezantohet në fund të shtatorit, vjen me shumë risi.

“Forma katrore nuk do të hiqet, por shumë ndryshime do të pësojë pjesa e jashtme së bashku me atë të brendshme”,- është thënë lidhur me rastin.

Nuk bëhen të ditura detajet, por makina që është e aftë edhe për terrene të vështira, në të ardhmen mund të ketë më shumë se 416 kuaj fuqi ndryshe nga sa ka tani.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Audi ka shtuar disa modele Black Edition në treg të serive të ndryshme dhe së fundmi edhe një Audi A4 të ri Black Edition, transmeton koh

Përdorimi i internetit Wi-Fi në bare apo lokale, ku shkoni për të konsumuar një kafe, është i rrezikshëm.

Apple dhe Nokia kanë patur një mosmarrëveshje lidhur me përdorimin e teknologjisë së patentuar të smartphone dhe kanë arritur një “bashkë

'Carophile' ka përpiluar listën e 56 makinave me performancën më të dobët të të gjitha kohërave, transmeton 'Express'.

Përdorimi i “smartphone”-ve po ndryshon gjithnjë e më shumë stilin e komunikimit.

“Instagram” është aplikacioni më i dëmshëm për shëndetin mendor të të rinjve, i ndjekur nga afër nga “Snapchat”.

Janë 18 ngjyra që mund të zgjidhen për Audi RS5 coupe të ri, njëra nga to quhet “Sonomagrun Metallic” dhe mund të kushtojë deri në 2 400

“Instagram”-i është aplikacioni më i dëmshëm për shëndetin mendor të të rinjve, i ndjekur nga afër nga “Snapchat”.

Nëse ju vjen një mesazh që ju fton të ndryshoni ngjyrën e WhasApp, ajo që duhet të bëni është ta fshini menjëherë.

BMW është makina më e përfshirë në aksidente trafiku.