Pas Land Rover-it, edhe Mercedes zgjedh Shqipërinë (Video)

21/12/2015 - 21:58

E mbani mend Land Rover kur zgjodhi Thethin për të reklamuar njërin prej prodhimeve të tij?  Epo ndoshta ishte i pari, por jo i fundit.

Edhe Mercedes Benz zgjedh terrenet e thyera të Shqipërisë, kësaj here jo të Veriut, por të Jugut, për të reklamuar serinë GLE.

Xhirimet janë kryer në Luginën e Shushicës në Jug të vendit tonë, kur sipas përshkrimit të hedhur në faqen zyrtare të Mercedes Benz, është një rrugë prej 80 kilometrash e gjatë dhe e gjitha në një terrent të thyer.

“Një drejtues i mirë i terreneve të vështira është një njeri i kujdesshëm që respekton natyrën dhe njerëzit që jetojnë në të”, thuhet ndër të tjera në spotin e xhiruar nga gjiganti gjerman i automjeteve.

Sa i takon makinës, bëhet fjalë për një mjet me 450 kuaj/fuqi në total, motor benzinë 3.0 litër V6, harxhon 3.3 litër në 100 kilometra dhe emëton 80 gramë dioksid karboni në 1 kilometër.
 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rrjetet sociale duket se po ia bëjnë të vështirë fushatën elektorale Presidentit amerikan, Donald Trump.

Rrjeti social, Instagram ka prezantuar të mërkurën një mundësi të re në këtë platformë, Instagram Reels, që duket se është përgjigje ndaj

Microsoft, gjiganti i teknologjisë në Shtetet e Bashkuara, ka konfirmuar se është duke vazhduar bisedimet për blerje të operacioneve të a

Presidenti i SHBA-së Donald Trump do të ndalojë Tik Tok-un.

Konfirmohet zyrtarisht nga Apple se prezantimi i modeleve të reja të iPhone do të shtyhet për një periudhë tjetër më vonë gjatë këtij vit

Gjiganti i telekomunikimeve në Kinë, Huawei, e kapërceu kompaninë jug-koreane të teknologjisë, Samsung, duke u bërë shitësi më i madh i s

Twitter i ndaloi djalit të madh të presidentit amerikan, Donald Trump, të bëjë postime për 12 orë.

Shkencëtarët në Australi pretendojnë se kanë ndërtuar një bateri që mund ta mbajë telefonin për pesë ditë pa karikim, ose të karikojë një

Një dobësi në sigurinë e telefonit mund t’i japë mundësinë hakerave që të "shkatërrojnë" smartphone-in tuaj.

Përdoruesit e Google Chrome janë këshilluar që të bëjnë kujdes nëse ju shfaqet një tabelë ku njoftohen se duhet të përditësojnë versionin