Pas Land Rover-it, edhe Mercedes zgjedh Shqipërinë (Video)

21/12/2015 - 21:58

E mbani mend Land Rover kur zgjodhi Thethin për të reklamuar njërin prej prodhimeve të tij?  Epo ndoshta ishte i pari, por jo i fundit.

Edhe Mercedes Benz zgjedh terrenet e thyera të Shqipërisë, kësaj here jo të Veriut, por të Jugut, për të reklamuar serinë GLE.

Xhirimet janë kryer në Luginën e Shushicës në Jug të vendit tonë, kur sipas përshkrimit të hedhur në faqen zyrtare të Mercedes Benz, është një rrugë prej 80 kilometrash e gjatë dhe e gjitha në një terrent të thyer.

“Një drejtues i mirë i terreneve të vështira është një njeri i kujdesshëm që respekton natyrën dhe njerëzit që jetojnë në të”, thuhet ndër të tjera në spotin e xhiruar nga gjiganti gjerman i automjeteve.

Sa i takon makinës, bëhet fjalë për një mjet me 450 kuaj/fuqi në total, motor benzinë 3.0 litër V6, harxhon 3.3 litër në 100 kilometra dhe emëton 80 gramë dioksid karboni në 1 kilometër.
 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përdorimi i një aparati të vjetër celular mund të përbëjë rrezik për ju.

WhatsApp-i duket se është tërhequr nga plani për përdorimin e reklamave në aplikacion.

Shefi i gjigantit Amazon, Jeff Bezos shpalosi sot një projekt investimi në Indi, duke e konsideruar një pikë kyçe në zhvillimin e tregëti

Kompania “Apple” mund të detyrohet nga rregullat e reja të BE-së për të ndryshuar fishin e karikuesit.

Postimet 24 orëshe (Story-t) në Instagram prej vitit 2016 janë bërë një nga opsionet më popullore të këtij rrjeti social.

Është një nga sistemet operative kompjuterike më popullore, por si çdo gjë tjetër, edhe Windows 7-s i erdhi fundit.

Facebook do të ndryshojë look brenda pranverës, në versionin për kompjuter dhe do të jetë edhe një "dark mode", që lodh më pak shikimin.

Pas një viti të vështirë, shitjet e makinave në kompanitë e prodhimit të makinave Daimler dhe Audi u rritën nga fundi i vitit 2019, ku të

Duke filluar nga 1 shkurti, përdoruesit e smartfonëve me versionet më të vjetra të programeve iOS dhe Android, nuk do të jenë më në gjend

Teksa vijon puna për organizimin e Lojërave Olimpike Dimërore në Pekin 2022, Kina ka shënuar një tjetër moment historik; ndërtimin e një