Po vjen butoni 'dislike' në Facebook

16/09/2015 - 09:53

16 shtator 2015 – Facebook do të shtojë dhe një opsion tjetër, atë ‘dislike’ (Nuk e pëlqej).

Mark Zuckerberg ka njoftuar se kompania e tij po mendon seriozisht për shtimin e këtij butoni, që sipas themeluesit 31-vjeçar, kjo do t’i mundësojë njerëzve që të shprehin më tej ndjeshmëritë e tyre. Zuckerberg shtoi se “Facebook” është shumë pranë testimit të këtij opsioni nga përdoruesit.

Vendosja e butonit “dislike” është kërkuar vazhdimisht nga një pjesë e madhe e përdoruesve, por deri tani drejtuesi i këtij rrjeti social nuk e kishte dhënë miratimin për ta shtuar atë.  

“Prej vitesh njerëzit e kanë kërkuar një opsion të tillë. Ndoshta sot është një ditë e veçantë pasi ne fillojmë të punojmë për shtimin e tij”, tha Zuckerberg.

Pra, kur të vendoset ky opsion në rrjetin social duhet të tregoheni më të kujdesshëm me postimet tuaja, pasi mund të merrni dhe shumë mospëlqime.

/S.L. portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Themeluesit e Google, Larry Page dhe Sergey Brin, dhanë dorëheqje nga rolet e tyre në kompaninë simotër të gjigantit të teknologjisë.

Makina më e shpejtë në botë është prezantuar në Dubai Motor Show këtë javë.

Një studim i kryer nga kërkuesit në universitetin e Pensilvanisë, pretendon se është i pari që gjen një lidhje rastësore direkte mes heqj

Kur Huawei Mate 30 Pro debutoi në shtator, u vu re një detaj dizajni i cili është adoptuar në masë nga prodhuesit e telefonëve flagshipë

Sipas studiuesve të sigurisë, problemi i fundit i WhatsApp mund të lejojë që hakerat të vjedhin mesazhet, fotot, videot dhe informacionet

Inteligjenca artificiale mund të parashikojë se ku dhe kur rrufeja do të bjerë brenda një intervali prej 30 kilometrash me një paraprirje

Audi ka lançuar modelin S8 për vitin 2020, i cili do bëjë debutimin publik javën e radhës në Auto Show-in e Los Angelosit.

Motorola Razr 2019 rikthen një nga telefonët më ikonë të kompanisë në vitet 2000.

“Facebook” njoftoi se ka fshirë rreth 5.4 miliardë profile të rreme në rrjetin social më të njohur në botë.

Automjetet antiplumb po bëhen gjithnjë e më shumë pjesë e industrisë së automobilave.