Prezantohet Lamborghini më i fuqishëm deri më sot, është hibrid (FOTO)

05/09/2019 - 09:56

Lamborghini ka prezantuar të martën makinën më të fuqishme që kanë bërë ndonjëherë.

E quajtur Sian, ky model është e para makinë sportive hibride, me diferencialë që vihen në punë si nga karburanti, ashtu dhe nga elektriciteti.

Sian ka 819 kuaj fuqi të kombinuara, 34 prej të cilave vijnë nga një motor elektrik 48 voltësh. Kjo e bën më të fuqishme se Lamborghini Aventador SVJ, V12, e cila ka vetëm motor me karburant.

Makina e re kap 100 km/orë për 2.8 sekonda dhe arrin një shpejtësi maksimale prej 350 km/orë.

Lamborghini do të bëjë vetëm 63 të tilla, të personalizuara sipas shijes së personave që i kanë porositur tashmë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompania Facebook tha të martën se gjatë tremujorit të dytë të vitit hoqi 7 milionë llogari për shkak se përhapnin informacione të rreme

Gjigandi japonez Toshiba ka shitur aksionet e fundit të kompanisë që zhvillonte kompjuterat Dynabook.

Twitter i ka shprehur interesin kompanisë kineze “ByteDance” për të blerë operacionet në SHBA të aplikacionit “TikTok”, bënë të ditur për

Rrjetet sociale duket se po ia bëjnë të vështirë fushatën elektorale Presidentit amerikan, Donald Trump.

Rrjeti social, Instagram ka prezantuar të mërkurën një mundësi të re në këtë platformë, Instagram Reels, që duket se është përgjigje ndaj

Microsoft, gjiganti i teknologjisë në Shtetet e Bashkuara, ka konfirmuar se është duke vazhduar bisedimet për blerje të operacioneve të a

Presidenti i SHBA-së Donald Trump do të ndalojë Tik Tok-un.

Konfirmohet zyrtarisht nga Apple se prezantimi i modeleve të reja të iPhone do të shtyhet për një periudhë tjetër më vonë gjatë këtij vit

Gjiganti i telekomunikimeve në Kinë, Huawei, e kapërceu kompaninë jug-koreane të teknologjisë, Samsung, duke u bërë shitësi më i madh i s

Twitter i ndaloi djalit të madh të presidentit amerikan, Donald Trump, të bëjë postime për 12 orë.