Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Pritet të prezantohet aparati fotografik Sony FX3, sa do të kushtojë

24/02/2021 - 13:26

FX3 mund të regjistrojë pamje 4K me marrjen e mostrave me ngjyra 10-bit 4: 2: 2 ose të nxjerrë video RAW 16-bit mbi portën e tij me madhësi të plotë HDMI. Ai  mund të kapë video 4K me 120 korniza në sekondë dhe video 1080p me deri në 240 korniza për sekondë dhe ju të merrni akses në profilin e ngjyrave të kompanisë S-Cinetone. 

Sony ka përfshirë gjithashtu një sistem aktiv ftohjeje brenda kamerës që thotë se i lejon FX3 të shkrepë video për deri në 13 orë pa ndërprerje.

Karakteristikat e tjera të kryefjalës përfshijnë stabilizimin në trup që mund të kombinoni me një modalitet softueri aktiv për ulje edhe më të lëkundjeve, lojëra elektronike të dyfishta për kartat CFexpress dhe shumë pika montimi për të bashkangjitur pajisje shtesë që mund t’ju nevojiten. 

Do të vijë gjithashtu me një dorezë të përfshirë që përmban lidhje XLR / TRS dhe një fole kufjesh 3.5 mm për monitorimin e audios. Një gjë që nuk do ta gjeni në FX3 është filtrat e integruar ND. Ky është një tipar që është i popullarizuar në këto lloje të kamerave.

FX3 do të kushtojë 3,900 dollarë kur të bëhet i disponueshëm në mes të marsit. Kjo e bën atë më të shtrenjtë se A7S III, por dukshëm më të përballueshëm se konkurrentët si 5,500 dollarë C70 nga Canon dhe shumë nga kamerat e linjës Kinema të Sony.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

 Agjensia hapësinore NASA fillon zyrtarisht ndërtimin e anijes së saj kozmike të quajtur Psyche, e cila do të eksplorojë asteroidin me të

Google po ndryshon politikën e punës nga shtëpia dhe po planifikon të kthejë më shumë njerëz në zyrat e kompanisë në SHBA.

Kompania ka njoftuar të mërkurën se Facebook Inc do të lejojë përdoruesit të personalizojnë postimet e tyre dhe do t’u japë kontroll se k

Me zhvillimin e teknologjisë dhe shkencës udhëtimet në hapësirë do të bëhen të mundura për njerëzit nëpër botë.

Shkencëtarët mund të kenë zbuluar një vrimë të zezë rreth 55,000 herë më të madhe se masa e diellit.

Tik Tok është platforma më e përdorur dhe më e pëlqyer nga  të rinjtë kohët e fundit, i cili është kthyer dhe në një trend në postimin e

Elon Musk ka deklaruar më parë se është një alien, por duket se miliarderi ka ndërruar mendim.

Në hapësirën e mediave sociale është shfaqur një lojtar i ri që quhet “Clubhouse”.

Astronomët kanë siguruar foton e parë të fushës magnetike të një vrime të zezë, pikërisht vrimës së zezë të galaktikës M87, që ndodhet 55

Kompania kineze e prodhimit të smartphonëve dhe pajisjeve të tjera teknologjike, Xiaomi, planifikon që të prodhojë automjete elektrike du