Rolls-Royce prezanton super makinën për miliarderët e thjeshtë

02/09/2020 - 14:34

Kushton rreth 280 mijë euro dhe po konsiderohet si makina më e thjeshtë luksoze në botë. Bëhet fjalë për Rolls-Royce Ghost, e cila është mjaft e thjeshtë dhe ideale për ata miliarderë që nuk duan të jenë në qendër të vëmendjes.

Ajo quhet “Ghost” (Fantazma), vizualisht nuk është aq luksoze sa prodhimet e tjera të Rolls-Royce dhe nuk bën aq zhurmë sa paraardhëset e saj.

Drejtori i markës, Torsten Müller-Ötvös, tha: “Në botën e sotme, ku shumë njerëz po kërkojnë thjeshtësinë, Ghost-i është thjesht perfekt. Është esenca e vërtetë e Rolls-Royce. Ghost-i pëshpërit, nuk bërtet. Është më pak, por është më i mirë”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rrjeti social Facebook deklaroi se ka eliminuar disa llogari të rreme të lidhura me shërbimin sekret rus, që akuzohet për ndërhyrje në zg

Sistemi i ri operativ për iPhone, IOS 14, ka shumë risi të dobishme për përdoruesit.

Nën emërtimin ‘Time Flies”, Apple pritet që sot të prezantojë 4 modelet e reja të iPhone, të cilat janë: iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone

Kushedi sa grupe i kemi në WhatsApp, në të cilat njëherë e një kohë ishim mjaft aktivë por vjen një moment që vëmendja zbehet dhe ndihesh

Rrjeti më i madh social, Facebook ka ndërmarrë një tjetër veprim në përpjekje për të parandaluar keqinformimin dhe informacionet e rreme

Rrjeti më i madh social Facebook, ka paralajmëruar se do të bllokojë shpërndarjen e lajmeve në platformën e saj në Australi.

Kompania teknologjike LG ka shpikur një maskë të avancuar të pastrimit të ajrit që mund të nxjerrë jashtë përdorimit maskat e fytyrës.

Miliarderi Elon Musk ka në plan që të revolucionojë teknologjinë edhe në aspektin shëndetësor.

Apple është kompania e parë amerikane që kap vlerën prej 2 trilionë dollarësh.