Së shpejti Galaxy S7, me dy madhësi të ndryshme ekrani

28/12/2015 - 19:34

Samsung Galaxy S7 do të vijë me dy madhësi të ndryshme ekrani, sipas një lajmi të South Korea’s ET News.

Një version do të ketë një ekran të sheshtë prej 5.2 inç, ndërsa i dyti, varianti “Edge” do të ketë një ekran të lakuar prej 5.5 inç.

Më herët është folur se Galaxy S7 do të ketë një ekran prej 5.7 inç, e njëjta përmasë si S6 Edge Plus. Lançimi i S7 me dy përmasa ekranesh do të jetë një ndryshim i strategjisë së Samsung. Taktikat do të jenë të krahasueshme me ato të përdorura nga Apple, me iPhone 6 dhe 6 Plus.

ET News raporton më tej se Samsung planifikon një sasi prej 5 milionë pajisjesh të Galaxy-së së re, të ndarë në 3.3 milionë për S7 dhe 1.6 milion për S7 Edge në muajin shkurt. Por Wall Street Journal ka raportuar më herët se telefoni i ri do të publikohet në mars. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Hakerë të mbështetur nga shteti kinez kanë bërë objekt të sulmeve të tyre anëtarët e stafit që punojnë në fushatën elektorale të demokrat

Gjithçka duket se po i kthehet normalitet, pas periudhës së mbylljes si pasojë e pandemisë së koronavirusit.

Kompania Google ka shtyrë prezantimin e sistemit të ri operativ Android 11 deri në një datë të pacaktuar ende.

YouTube ka lëshuar një opsion tjetër që kujton përdoruesit të ndalojnë së shikuari video dhe të shkojnë që të flenë.

Rekord i ri për Zoom, videochat që u bë shumë i njohur pas epidemisë së koronavirusit.

Gjigandi i mediave sociale sjell dizanjin e ri të dekstopit, për të gjithë përdoruesit e tij.

Në 2020 interneti nuk është më luks, është një domosdoshmëri. Një router wi-fi ndodhet pothuajse në çdo shtëpi.

Çdokush mund të lexojë mesazhet në Instagram pa qenë nevoja që dërguesi ta kuptojë… e kjo falë një “truku” të vogël.

Facebook ka fshirë qindra llogari – më shumë se gjysma e tyre me qendër në Rusi, Iran dhe Gjeorgji – pasi ka zbuluar se ato u përkisnin r

Kompania Google është duke zhvilluar kartën e saj të debitit, si ‘fizike’ ashtu edhe ‘virtuale, e cila do të jetë rivalja e Apple Card.