Së shpejti, jeta jonë LIVE në Facebook

29/01/2016 - 09:38

Përdoruesit e iPhone-ëve tashmë mund të transmetojnë video live nga Facebook-u me funksionin e ri “Livestream”. Facebook-u filloi testimin e këtij funksioni me një numër të limituar përdoruesish në dhjetor të 2015-s.
Për momentin, përdorimi i tij është i mundur vetëm në SHBA, por shumë shpejt do të përhapet në gjithë botën, edhe për përdoruesit e Android-it.

“Livestream” është shumë i pasur me funksione. Gjatë kohës së transmetimit, nga kamera e celularit mund të komentohet live, të bëhen pëlqime, të zgjidhet numri i shikuesve e shumë të tjera. Gjithashtu transmetimi ruhet si çdo video tjetër në llogarinë e përdoruesit.

“Facebook do të vazhdojë eksperimentimet dhe ekspansionin e tij”, tha Mark Zuckerberg, duke shtuar se në të ardhmen do të ketë gjithmonë e më shumë mënyra të reja për të shijuar videot.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një raport i fundit për iPhone-n e ardhshëm thotë se telefoni do të ketë një kamër të pasme 3D.

Gazeta e Spitalit Infektiv (JHI) këshillon se koronavirusi mund të jetë në smartphonet tanë të cilët gjithashtu duhet të pastrohen pasi i

Google Translate është platforma më e përdorur nga lundruesit e internetit që kërkojnë një përkthim të shpejtë në dhjetëra gjuhë të ndrys

Twitter kërkoi nga punonjësit e tij të punojnë nga shtëpitë, për të ndihmuar në frenimin e përhapjes së koronavirusit.

Është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeçare Larry Tesler, personi që shpiku opsionin e “copy-paste” në kompjuter.

YouTube ka festuar 15-vjetorin e krijimit.

Kompania amerikane “Apple” ka njoftuar se për shkak të gjendjes së emergjencës në Kinë nga koronavirusi, të ardhurat e saj do të jenë të

Me ndërrimin e dhjetëvjeçarit edhe kompania “Samsung” ka vendosur nga modeli S10 të kalojë tek S20, një telefon që do të ndryshojë fotogr

Gjykata e rrethit Tagansky në Moskë vendosi një gjobë prej katër milion rublash (rreth 58,000 euro) ndaj Facebook dhe Twitter.

Facebook njoftoi sot se ka pezulluar rrjetin e llogarive të përdorura nga inteligjenca ushtarake ruse.