Së shpejti, jeta jonë LIVE në Facebook

29/01/2016 - 09:38

Përdoruesit e iPhone-ëve tashmë mund të transmetojnë video live nga Facebook-u me funksionin e ri “Livestream”. Facebook-u filloi testimin e këtij funksioni me një numër të limituar përdoruesish në dhjetor të 2015-s.
Për momentin, përdorimi i tij është i mundur vetëm në SHBA, por shumë shpejt do të përhapet në gjithë botën, edhe për përdoruesit e Android-it.

“Livestream” është shumë i pasur me funksione. Gjatë kohës së transmetimit, nga kamera e celularit mund të komentohet live, të bëhen pëlqime, të zgjidhet numri i shikuesve e shumë të tjera. Gjithashtu transmetimi ruhet si çdo video tjetër në llogarinë e përdoruesit.

“Facebook do të vazhdojë eksperimentimet dhe ekspansionin e tij”, tha Mark Zuckerberg, duke shtuar se në të ardhmen do të ketë gjithmonë e më shumë mënyra të reja për të shijuar videot.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nga sot, mesazhi “vini një maskë për të ndihmuar në parandalimin e përhapjes së COVID-19” do t’i shfaqet kujtdo në Facebook dhe

Më shumë se 400 marka të njohura, përfshirë ikonat globale si, Coca-Cola, Adidas dhe Starbucks, pritet të largojnë reklamat e tyre nga gj

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg ka humbur 7.2 miliardë dollarë pasi disa kompani hoqën reklamat nga rrjeti i Facebook Inc.

Një nga masat më të mira parandaluese për përhapjen e koronavirusit është larja plotësisht dhe rregullisht e duarve për të paktën 20 seko

Rrjeti social, Twitter ka dërguar një email te klientët e tij të biznesit, për t’u thënë se informacionet personale mund të jenë “vjedhur

Rrjeti i ri social, TikTok mund të inkurajojë probleme në lidhje me ushqimin, sidomos tek njerëzit që vuajnë nga çrregullimet në të ngrën

Një gjurmues është instaluar në telefonat inteligjentë, edhe pse përdoruesit e këtyre aparateve nuk e kanë shkarkuar dhe nuk janë në dije

Smartwatchi i Samsung tashmë mund të masë edhe presionin e gjakut.

Kohët e fundit Apple është përfolur se po ndryshon dizajnin e iPhone 2020.

Një kompani kineze e prodhimit të baterive të makinave është gati për të prodhuar një bateri, jetëgjatësia e së cilës tejkalon limitet.