S’keni lekë për iPhone 6s? Zgjidhjen e gjetën kinezët për vetëm 37 $ (Video)

31/10/2015 - 17:54

31 tetor 2015 – Nuk keni para mjaftueshëm që të blin telefonin e fundit nga marka prestigjioze Apple? Mos u mërzisni, ka një zgjidhje për ju, megjithëse nuk është origjinale.
Një kompani kineze ka krijuar një telefon të ngjashëm me iPhone 6s, i cili kushton 20 herë më lirë. Nëse nuk ju mban xhepi të paguani 649 dollarë për të blerë iPhone 6s origjinal, atëherë mund të blini kopjen e tij për vetëm 37 dollarë.

Nga pamja e jashtme telefonat janë shumë të ngjashëm. Ata të dy kanë ekran 5 inç dhe ofrohen në tri ngjyra, argjendi, ari dhe ari ngjyrë rozë. Por në brendësi, sigurisht që telefonat janë ekstrem i njëri-tjetrit. iPhone 6s origjinal përmban specifikat më të mira që kanë telefonat inteligjentë aktualisht, ndërsa kopja e tij ka specifikat e telefonit më të lirë që është aktualisht në treg.

Imitimi i iPhone 6s ka ekran me rezolucion 960 × 540, procesorin Spreadtrum SC773, 512 MB RAM dhe 4GB hapësirë të brendshme. Ky telefon operon me sistemin Android në vend të iOS. Dhe ashtu siç e preferojnë kinezët, ai ka gjithashtu dy vende për karta SIM.

/portali DurresLajm/

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeçare Larry Tesler, personi që shpiku opsionin e “copy-paste” në kompjuter.

YouTube ka festuar 15-vjetorin e krijimit.

Kompania amerikane “Apple” ka njoftuar se për shkak të gjendjes së emergjencës në Kinë nga koronavirusi, të ardhurat e saj do të jenë të

Me ndërrimin e dhjetëvjeçarit edhe kompania “Samsung” ka vendosur nga modeli S10 të kalojë tek S20, një telefon që do të ndryshojë fotogr

Gjykata e rrethit Tagansky në Moskë vendosi një gjobë prej katër milion rublash (rreth 58,000 euro) ndaj Facebook dhe Twitter.

Facebook njoftoi sot se ka pezulluar rrjetin e llogarive të përdorura nga inteligjenca ushtarake ruse.

Një version i ri beta i WhatsApp jep indikacione se përdoruesit e Apple së shpejti do të jenë në gjendje të kalojnë në modalitetin e errë

Kompania ushtarake izraelite, Rafael Advanced Defense Systems, do të prezantojë në panairin 2020 Official Singapore Airshow (11-16 shkurt

Produktet e Apple në përgjithësi nuk janë të lira, pasi modele më të përballueshme si iPhone XR dhe iPhone 11 nuk janë saktësisht ato që

Bill Gates, personi i dytë më i pasur në botë, ka blerë superjahtin e së ardhmes që punon vetëm me hidrogjen të lëngshëm, çka do të thotë