Samsung Galaxy S5 goditet me çekiç, shpërthen bateria (Video)

10/04/2014 - 21:05

10 prill 2014 – Samsung Galaxy S5 është akoma i ri dhe risitë e tij sapo kanë filluar të testohen. Ai është hedhur në një pishinë, është vendosur në ujë të valuar dhe është hedhur nga lartësi të arsyeshme.

Po ka akoma, sepse tashmë do të testohet nga një thikë dhe çekan. Në videon e mëposhtme smartfoni goditet dhe gërvishtet, si në çdo video rutinë të testimit të smartfonëve më një çekan dhe thikë, dhe reziston shumë përpara se të thyhet xhami. Surpriza vjen në fund, kur bateria iu përgjigjet këtyre goditjeve dhe shpërthen si një fishekzjarr.

Impakti i çekanit bën që bateria të dalë nga smartfoni dhe të fillojë të rrokulliset mbi tavoline duke nxjerr tym sikur të ishim duke festuar vitin e ri Kinez. Ato mijëra miliamper në bateritë e ditëve të sotme janë të paketuara të gjitha së bashku brenda asaj baterie dhe gjithë ai tension bën që të kemi shpërthim të reaksioneve kimike brenda saj, kështu që mos e provoni këtë testim në shtëpitë tuaja.

(PCWorld Albanian)

 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Rekord i ri për Zoom, videochat që u bë shumë i njohur pas epidemisë së koronavirusit.

Gjigandi i mediave sociale sjell dizanjin e ri të dekstopit, për të gjithë përdoruesit e tij.

Në 2020 interneti nuk është më luks, është një domosdoshmëri. Një router wi-fi ndodhet pothuajse në çdo shtëpi.

Çdokush mund të lexojë mesazhet në Instagram pa qenë nevoja që dërguesi ta kuptojë… e kjo falë një “truku” të vogël.

Facebook ka fshirë qindra llogari – më shumë se gjysma e tyre me qendër në Rusi, Iran dhe Gjeorgji – pasi ka zbuluar se ato u përkisnin r

Kompania Google është duke zhvilluar kartën e saj të debitit, si ‘fizike’ ashtu edhe ‘virtuale, e cila do të jetë rivalja e Apple Card.

Rreth 80% e të gjithë trafikut të të dhënave të telefonisë celulare në Norvegji kalon në infrastrukturën e kompanisë ‘Telenor’.

Apple dhe Google kanë bashkuar forcat dhe po punojnë së bashku për të krijuar një teknologji që do të paralajmërojë njerëzit nëse kanë qe

Në kohën e pandemisë, janë përhapur edhe shumë teori mbi shkaqet e mundshme të virusit.

WhatsApp edhe më parë ka ndërmarrë hapa për të luftuar lajmet e rreme në aplikacionin e saj të mesazheve, siç është markimi i mesazheve q