Samsung Galaxy S6 vjen në dy versione

14/01/2015 - 14:58

14 janar 2015 -  Samsung mendohet se në modelin e ri do ta sjellë në dy versione. Sipas Bussiness Insider mësohet se Galaxy S6 do të vijë në dy modele: një me trup metalik dhe një me ekran të lakuar, ngjashëm me modelin Galaxy Note Edge.

Me telefonin me trup metalik do të jetë isia më e madhe që do të sjellë Samsung në ndryshim nga plastikat që ka përdorur. Gjithashtu Samsung do të zbulojë një orë të mençur me një ekran të rrumbullakët ngjashëm me Moto 360. Pritet që këto pajisje të Samsungut të prezantohen gjatë muajit mars.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjithçka duket se po i kthehet normalitet, pas periudhës së mbylljes si pasojë e pandemisë së koronavirusit.

Kompania Google ka shtyrë prezantimin e sistemit të ri operativ Android 11 deri në një datë të pacaktuar ende.

YouTube ka lëshuar një opsion tjetër që kujton përdoruesit të ndalojnë së shikuari video dhe të shkojnë që të flenë.

Rekord i ri për Zoom, videochat që u bë shumë i njohur pas epidemisë së koronavirusit.

Gjigandi i mediave sociale sjell dizanjin e ri të dekstopit, për të gjithë përdoruesit e tij.

Në 2020 interneti nuk është më luks, është një domosdoshmëri. Një router wi-fi ndodhet pothuajse në çdo shtëpi.

Çdokush mund të lexojë mesazhet në Instagram pa qenë nevoja që dërguesi ta kuptojë… e kjo falë një “truku” të vogël.

Facebook ka fshirë qindra llogari – më shumë se gjysma e tyre me qendër në Rusi, Iran dhe Gjeorgji – pasi ka zbuluar se ato u përkisnin r

Kompania Google është duke zhvilluar kartën e saj të debitit, si ‘fizike’ ashtu edhe ‘virtuale, e cila do të jetë rivalja e Apple Card.

Rreth 80% e të gjithë trafikut të të dhënave të telefonisë celulare në Norvegji kalon në infrastrukturën e kompanisë ‘Telenor’.